Dizi&Film

Alice in Borderland dizi konusu ve yorumlarım

Alice in Borderland dizi konusu aşağıdadır. Netflix’te sürekli karşıma çıkıyordu. Dandik bir Japon dizisi olacağını düşündüğüm için hep es geçiyordum lakin Alice in Borderland dizisi beni şaşırttı. Japon anime filminde uyarlama Alice in Borderland dizisi bilmeceler bulmacalar üzerine kuruludur. Netflix, sen bu işi biliyorsun abicim.

Alice in Borderland dizi konusu

Bilgisayar oyunu müptelası genç ve iki arkadaşı sohbet muhabbet etmek için meydanda buluşmaya giderler. Burada kakara kikiri yaptıktan sonra caddeden karşıya geçerken ufak çaplı bir kazaya sebep olurlar. Polislerden kaçan arkadaş grubu bir tuvalete sığınır. Aradan dakikalar geçer ve birkaç saniye elektrik kesilir. Elektrikler gelir ve dışarı çıkarlar. Ama o da ne? Dışarıda hiç insan yoktur. Tokyo gibi bir yerde hiç insan kalmamaştır. “Neden böyle oldu yea” diye ortalıkta gezerlerken aslında bir oyunun içinde olduklarını farkederler. Bu oyun hiçte eğlenceli değildir ve katliam içerir.

Alice in Borderland dizisi yorumum

Diziyi ilk izlediğim gece kabus gibi rüyalar görmüştüm. Bu da reel hayatın rüyalar üzerindeki etkisini gösteriyor. Birisi beni vuruyordu, ölmüyordum. Ölü taklidi yaparak kurtulmuştum. Neyse konuya dönecek olursam, Alice in Borderland dizisi bilmecelerin havada uçuştuğu bir dizidir. Tam bir hayatta kalma temalı dizidir. Zaman zaman arkadaşlarını da satabileceğin bir oyundur.

Kaynak Netflix

Dizinin baş karakteri Arisu zeki birisidir. İlk bölümden beri zekasını konuşturur fakat bu yaşadıkları ona ağır gelmeye başlar. Bazı varoluşsal problemleri atlattıktan sonra kendisini toplar ve oyuna devam eder. Bu arada oyundan çıkma diye bir durum yok. Ya öleceksin ya da oyunu geçeceksin.

Arisu ilerleyen bölümlerde “Sahil” isminde bir yer duyar. Sahil’i bulmak için türlü oyunlardan geçerek hayatını riske atacaktır. Sezon sonuna doğru Sahil denilen yer bulunur. Herkesin mutlu mesut yaşadığı bir ütopyadır ama ciddi kurallar vardır. Arisu yine ölümle yaşam arasında ince çzgide devam etmektedir.

Netflix’in gerilim türündeki dizisi Alice in Borderland 1 sezondan oluşmakta. Alice in Borderland 2. sezon hakkında henüz bir bilgi yok.

Gerilimli ve bilmeceli -tıpkı korku evi gibi- hayatta kalma dizisi bence iyi olmuş. Alice in Borderland dizisini izlediniz mi? Yorumlara beklerim.

Sorularla Alice in Borderland dizisi

Alice in Borderland dizisini hangi yaş grubu izleyebilir?

Bu dizi 18 yaşından büyükler için uygundur

Alice in Borderland dizisinde erotik sahneler var mı?

Dizinin bazı bölümlerinde erotik içeriklere rastlayabilirsiniz.

Alice in Borderland nereden izlenir?

Diziyi Netflix platformundan izleyebilirsiniz.

Sağlıcakla…

Kuzgun

Teknoloji, dergiler, kitap, dizi film gibi zaman öldüren tüm konuları severek takip ederim. Üç sene önce bu siteyi açtığımda geleceğinden ümitsizdim. Şu anda da aynı ümitsizliği yaşatıyor bana. Buraya genelde serzenişlerimi yazarım ama zaman zaman şaşırtabilirim de. En iyisi takibe alıp pusuya yatmak! Okumalık daha çoook yazılar okuyacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu