Dizi ve Film

Bayıla bayıla izliyorum: Love Death +Robots

2019 yılı dizi bakımından çok verimli geçmiyor mu sizce de? Özellikle Netflix yapımları beni benden alıyor. Love Death +Robots animasyon antolojisi resmen çığır açmış durumda.

Love Death +Robots

Love Death +Robots fragman / Netflix

Her bir bölüm 5 ile 17 dakika arasında olan bu seri animasyon dizisi şimdiye kadar izlediğiniz hiçbir şeye benzemiyor. Nasıl bir yapım olduğunu anlatmaya valla da billa da Türkçem yetmiyor. İzleyin ve görün diyorum sadece. Love Death +Robots animasyon dizisi 18 bölümden oluşuyor. Her bölüm birbirinden bağımsız. Bazı bölümler çizgi film gibi, bazı bölümler çok gerçekçi oluyor. Özellikle ilk bölüm olan Sonnie’nin Avantajı, sezon sezon izlenebilecek bir diziye çevirseler harika olur. Aquila Yarığı’nın Ötesi adlı bölümün son sahnesini izlediğimde nutkum tutulmuştu. Anlamsız bir ürperti sarmıştı. Şu an 13. bölüm olan Şanslı 13’teyim. Şiddetle izlemenizi öneriyorum.

Love Death +Robots projesinin başında Tim Miller (Deadpool) ve David Fincher (Mindhunter) var. Bu iki devasa beynin nasıl işlere imza attığını görüyoruz. Eğer ki mini seri olmaz ise ve 2. sezon gelirse bu diziyi kimse durduramaz. Şu an imdb puanı 9.1 olan Love Death +Robots animasyon dizisi şişirilmiş bir balon olmayacak. Bunu hissettiriyor.

Bazı sahneler Black Mirror izlenimi veriyor. Her ne kadar “benzer işler” gibi desekte, Love Death +Robots’u Black Mirror’dan ayıran bir ton malzeme var. Aşırı şiddet, aşırı çıplaklık ve cinsellik içerdiği için çocuklara izletmemenizi öneriyorum. Animatrix’i de andıran bölümlere sahip Love Death +Robots dizisi. Yorumlarda buluşalım mı? İzleyip düşüncelerinizi, yorumlarınızı yorum alanına yazın.

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Konuya yapılan yorumlar
1 Yorumlara verilmiş cevaplar
0 Konuya abone olanlar
 
En çok tepki verilen yorum
Konudaki en iyi yorum
3 Yorumlayanlar
KuzgunGörkem CANduvartakvimi Son yorum yapanlar
  Yazılara abonelik?  
en yeniler en eskiler en çok oylananlar
Ne istersin canısı?
duvartakvimi
Yorumcu
duvartakvimi

kedinin bakışı harika bizim evdeki huysuz ponçikimize çok benziyor…iyi seyirler dilerim…

Görkem CAN
Yorumcu
Görkem CAN

Stranger Things diye bir dizi buldum bitirdim ben de.. NETFLIX ne güzel şey ya.. 27 TL filan ama zerre acımıyorum inan verdiğim paraya.. Tertemiz yağ gibi akıyor. Reklam yok, kesinti; montaj, blurlama sansür yok.. Kapatıyorum kaldığım yerden daha sonra devam ediyorum. Boşuna yaşamışım yemin ediyorum.