Bu aralar çok ilginç rüyalar görüyorum

Ayda yılda bir rüya gören biri olarak rüya gördüğüm gecenin sabahında tedirgin oluyorum. “Acaba birşey mi olacak?” diyorum. Gördüğüm rüyalar anlamsız değil gibi ama aradaki bağı kuramıyorum.

Hergün Instagram’da lak lak dövdüğüm arkadaşımı görmüştüm. Olduğundan daha zayıf, fit denebilir halde kavşak gibi bir yoldan evine gidiyordu. Ben de mantıksız bir şekilde araçla onun yanına gidiyordum. Mıcırlı yoldan evine doğru yürürken üzerindeki takım elbise dikkatimi çekiyor. Kendimi onun evine davet ettirmeye çalışıyordum. Bir sebepten ötürü gitmek istiyordum. (Neydi hatırlamıyorum)

Biraz yürüdükten sonra caddenin yanına geliyorduk ve ben fena halde korkuyordum. Karşıda uzun mu uzun lüks evler vardı. Gelecekten gelmişler gibi. Caddeye baktığımda caddenin altının boş olduğunu görüyorum. Köprü gibi ama köprü değil. Bir yerlerinden asılı ya da yerden yüksek köprülerden değil. Direkt incecik asfalt havada duruyordu. “Ben buradan nasıl eve gideceğim?” diye soruyordum arkadaşa. Öyle böyle değildi bu korku. Yükseklik korkusu gibiydi, korku evinde hissedilen o korku gibiydi.

İlgili Makaleler

Bu korku üzerine uyanmıştım. Su içtim tekrar uyudum. Alarm çaldı doooğru işe! İş yerinde de düşündüm bunu. Hiçbir şeyle bağlantısı yok çünkü. Caddeyi düşünüp durdum. O caddeden korkmamın sebebi beni taşıyamayacağını düşündüğüm için olabilirdi. Ya da eve gidiş yolunu bulamayıp kaybolacağımı… Ahaaa bir saniye! Umarım bisikletle yolda giderken araba çarpmaz. Oh shit şu an aklıma geldi bu. Değildir dimi?

Ben bu rüyamda umutsuzluğumu da görmüş olabilirim. Arkadaşa kendimi davet ettirmeye çalışıyorum ama olmuyor, yoldan gitmeye çalışıyorum gidemiyorum. Evin yolunu bilmiyorum falan. Sizce bunu nasıl yorumlamalıyım?

Sizin de böyle rüyalarınız vardır diye düşünüyorum. Gelin sohbet edelim.

Sağlıcakla…

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
3 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Onur
Onur
10 Aralık 2020 01:13

Açılın, bu iş biraz uzmanlık alanıma giriyor. Rüya, beynimizin gün boyu edindiği bilgileri tasnif etmesi olayı aslında. Bu tasnif işlemi esnasında da işitsel ve görsel duyumlar yaşayabiliyoruz. İşin teknik kısmı aslında bu olsa da rüyaların bilinçaltındaki kaygı, korku gibi durumları açığa çıkardığı da ifade ediliyor. Rüyada gördüklerimizin gerçek hayatta gerçekleşmesi ya da bir şeylere vesile olması gibi bir durum, bilimsel açıdan ilişkisiz görünüyor. Yine de zaman zaman bu olayı çürütebilecek nitelikte deneyimler yaşadığını ifade eden kişiler de oldu ve anlattıkları şeyler gerçekten ürkütücüydü. Hatta bu anlattıkları deneyimler, ”atayizler bunu da açıklayın” bile dedirtiyordu. :D Velhasıl kelam, rüya çok derin bir… Read more »

Recep Hilmi TUFAN
Recep Hilmi TUFAN
16 Aralık 2020 08:18

Ben de çok rüya görenlerden değilim. Gördüğümü de hatırlamam zaten. Allah hayra getirsin inşallah…

Başa dön tuşu