Çünkü Huawei Watch GT 2 almak çok mantıklıydı

Akıllı saatler olmazsa olmaz elektronik eşyalarımın arasına girdi diyerek yazıya başlamak istiyorum. Üç gün önce arkadaşla sohbet ederken laaaps diye Huawei Watch GT 2 dedi. Daha önce duymadığım bir model söylemişti. Zaten akıllı saatlerle aram yoktur. Olsa da olur olmasa da diye yaşadım bu zamana kadar.

Önce telefon sanmıştım, doğruya doğru. Netten araştırınca “haa şu saatlerden” dedim. O da arkadaşında görmüş. Bir iWatch kadar çok özelliği olmasada piyasanın en iyi akıllı saatleri arasındadır diyebilirim. Ülkenin yarısı “alın paranıza değer” derken diğer yarısı olmayan birkaç özelliği yüzünden “paranıza yazık” demiş. Bence ürün fiyat performans açısından tam bir nirvana.

Huawei GT 2 özellikleri

Söylentilere göre 150 metreye kadar Bluetooth çağrılarını destekliyor. Depolama alanına 500 standart kalitede müzik ekleyebilirsiniz. Koşu, yürüyüş, patika koşusu, bisiklet, açık deniz, triatlon ve yedi kapalı salon sporunu yürüyüş, koşu, bisiklet, yüzme havuzu, serbest çalışma, eliptik makine, kürek makinesi ölçümleyebiliyor. Kısacası 190 tane veriyi kesintisiz izleyebiliyor. Her akıllı saat gibi nabız ölçümleyebiliyor. Aynı zamanda uyku takibinizi de Huawei Watch GT 2 ile yapabilirsiniz. Genel olarak sağlık izleme saati şeklinde kullanabilirsiniz. 50 metreye kadar sudan etkilenmiyor. 65 milyar tane özelliği var şimdi tek tek yazmak ne biliyim… İnterntten bulun, ben öyle yaptım.

Velhasıl kelam, ben ve arkadaşım birer tane aynı renkte aldık. Bu arada ben iPhone 11 ile eşleştirip kullanıyorum. Huawei telefonum olsaydı farklı kadran çeşitlerini deneyebilecektim. iPhone o. çocuğu sanki niye Huawei gibi tüm özelliklerini açmadınız sayın Huawei? Onlarca çeşit kadran var kendi telefonunda. Dört beş tane koymuşlar ayıp olmasın diye. Belki ileride güncellemeyle daha da iyileşir.

GT 2’yi kullanmaya başladığımdan beri neredeyse telefonu elime almıyorum. Bir kaç gün öncesine kadar her ötmede telefonu elime alıp bakardım. Şimdi tek bir kol hareketiyle gelen bildirimi görebiliyorum. Aramaları cevaplayabiliyorum. Olmadığına üzüldüğüm bir özelliği Whatsapp mesajlarına sesli ya da yazılı cevap verememek. Bu beni kahretmişti. Ama olsundu. Telefondan yazarım çokta kötü bir durum değil. Ama olsa fena mı olurdu Sayın Huawei yetkilisi? N’olur yapın lan :S

Huawei Watch GT 2’nin çelik kasaya sahip olduğunu yazmadan edemeyeceğim sayın okur. Kadranı korumak için Aliexpress gibi yerlerden kadran koruması alabilirim. Camı falan çizilip kırılsa ne kadar öderim acaba? Alırken bunu düşünüyordum. Muhtemelen saatin yarı parasını veririm. Ben Huawei Watch GT 2’yi çok beğendim. 46 mm olması mükemmel bir avantaj. Beğenmediğim başka bir yanı kadrandaki rakamlar. Onlar olmasaydı da ekran %100 cam olsaydı çok güzel olurdu. Dijital kadran modelinde o rakamlar pek alakasız görünüyor.

Huawei Watch GT 2’yi Teknosa internet sitesinden alacaktım. Sonra dedim ki Avm mağazasına gideyim belki site üzerindeki fiyattan bana verirler. Öyle de oldu. İşleri bu kadar kolaylaştırdığın için teşekkürler Teknosa. Adamsın.

Garanti yaptırmadık ama yaptırsamıydık diye düşündük. 300 liraydı sanırım garantisi. Kırılmaya, kullanıcı hatalarına karşı sigorta ediyorlarmış. 2. yılın sonunda ücretsiz pil değişimi falan yapıyorlarmış. Ne yapsam acaba? Sigorta yaptırmak mantıklı mı? Yaptığım iş şekline göre kolumu bir taraflara vurma, bir yerlere çizdirme gibi durumlar ortaya çıkabiliyor. Belki ileride sigorta yaptırırım.

Huawei Watch GT 2’nin sağlık verilerini ziyadesiyle ölçmesinin yanı sıra muazzam bir özelliği daha var sayın olur. 15 güne kadar pil ömrü sunuyor. Tüm özelliklerinden %100 faydalansanız bile 10 güne kadar pilini koruyor. Tam bir fiyat performans canavarı diyebilirim. Orijinal midir bilmiyorum ama internette birçok kayış renk seçeneği var. Teknosa’da 150 liraydı. Alışveriş sitelerinde 50 liraya bulunabiliyor.

Huawei Watch GT 2’nin 42 mm’lik modeli de bulunuyor. Sanırım özellikleri daha düşük. Bir karıştırın derim sayın kadın okurlar. Seveceğinizden eminim.

Kapak görsel kaynak: Kolum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
3 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Onur
Onur
16 Kasım 2020 08:29

Güle güle kullan.

Sigorta olaylarına ben asla yanaşmıyorum. İhtiyaç anında memnun kalan görmedim çünkü.

Onur
Onur
Reply to  Kuzgun
18 Kasım 2020 11:34

Vay arkadaş… :)

Başa dön tuşu