DC’den bol kanlı, vurdulu kırdılı Titans dizisi

Şu başlıkları okuyacaksınız

Titans dizisi alışılagelmiş DC dizilerine hiç benzemiyor. DC’nin böyle bir dizi yapacağını hiç düşünmemiştim. Afişi gördüğümde Titans’ın bir animasyon dizisi olduğunu sanmıştım ki beni ziyadesiyle yanılttı çünkü Netflix platformunda yayımlanan Titans çizgi filmiyle karıştırmıştım.

DC Universe, DC evrenini izleyeceğimiz yeni kanalın adı. Titans’ı Netflix üzerinden izleyebilirsiniz. Dizide genel olarak karanlık bir tema işlenmiş. Özellikle Raven karakteri yerli yersiz insanı zıplatabiliyor. Son bölümünde, Beast Boy ile Raven masada oturuyor. Beast Boy teselli etmeye çalışırken Raven’ın içindeki o şey aniden fırlıyor. Spoiler oldu biraz ama o sahneye denk gelirseniz ve kulaklıkla izliyorsanız kalp sağlığınızı düşününüz.

Titans konusu nedir?

Bir grup genç süper kahramanın dünyayı kurtarma çabaları diyerek özet geçmiş olayım. Tabi bu kadarla sınırlı değil. Grayson’lar (baba, anne, çocuk) sirkte çalışıyorlar ve bir gün anne ve babası sirk “kazasında” ölüyorlar. Bunun üzerine Dick, Batman tarafından alınıyor ve eğitimlerle Robin oluyor. Dizide Batman’den iyi bahsedilmiyor. Acaba ne yaptı? Henüz ne yaptığını bilmiyorum, yeni bölümlerde anlarız artık.

Dick Grayson’ı yani Robin’i, ilk Robin olarak izleyeceğiz. Robin, Starfire, Raven ve Beast Boy olarak izleyeceğimiz karakterler, diğer DC dizilerindeki karakterlere hiç benzemiyorlar. Daha sert ve daha karanlık bir süper kahraman dizisidir. Özellikle Robin tam bir ölüm meleği, hiç acımıyor namussuz.

Titans karakterleri

  • Dick Grayson-Robin: Dövüş yetenekleri olağanüstü.
  • Rachel-Raven: Bu kızın içinde bir şeytan var. Fena şekilde ölümcül.
  • Garfield-Beast Boy: Kendisi kaplan olabiliyor, evet evet fiziki olarak bir kaplan.
  • Kori-Starfire: Bu kadın resmen ateş ediyor. Eliyle ateş çıkarabilen bir uzaylı kendisi. Oldukça şık giyiniyor.

Korkunun, gerilimin, aksiyonun tavan yaptığı Titans dizisini çok seveceksiniz. Arrow, Flash, Supergirl gibi yapımlarla karıştırmayın. Bu üç dizi Titans’ın yanında kedi yavrusu gibi duruyor. Fantastik-gerilim severlere diziyi izlemelerini öneririm. Sanıyorum ki her bir-iki bölümde bir yeni karakterler eklenecek. Son bölümde yeni bir karakter eklenmişti.

İzlediyseniz yorumlarınızı bekliyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
SoloBro
SoloBro
25 Aralık 2018 17:38

İlginç bir diziye benziyor. Listeme aldım.

Enteryap
Enteryap
2 Ocak 2019 17:26

gerçekten çok beğendim. Takipteyiz…

Aykut
Aykut
8 Ocak 2019 16:21

Aksiyon filmlerinden oldum olası hoşlanmıyorum, ancak bu film gerçekten kendini izlettirmesini biliyor.

Profesör
Profesör
14 Ocak 2019 01:55

Şahsen ben begenmedim. Görsellikle süper kahraman dizilerine göre geri kaldı diyebilirim. Büyük bir bütçesi olmamasından kaynaklı sanırım. Titanların animesi daha iyi bence.

Başa dön tuşu