Dizi ve Film

DC’den bol kanlı, vurdulu kırdılı Titans dizisi

Titans dizisi alışılagelmiş DC dizilerine hiç benzemiyor. DC’nin böyle bir dizi yapacağını hiç düşünmemiştim. Afişi gördüğümde Titans’ın bir animasyon dizisi olduğunu sanmıştım ki beni ziyadesiyle yanılttı çünkü Netflix platformunda yayımlanan Titans çizgi filmiyle karıştırmıştım.

DC Universe, DC evrenini izleyeceğimiz yeni kanalın adı. Titans’ı Netflix üzerinden izleyebilirsiniz. Dizide genel olarak karanlık bir tema işlenmiş. Özellikle Raven karakteri yerli yersiz insanı zıplatabiliyor. Son bölümünde, Beast Boy ile Raven masada oturuyor. Beast Boy teselli etmeye çalışırken Raven’ın içindeki o şey aniden fırlıyor. Spoiler oldu biraz ama o sahneye denk gelirseniz ve kulaklıkla izliyorsanız kalp sağlığınızı düşününüz.

Titans konusu nedir?

Bir grup genç süper kahramanın dünyayı kurtarma çabaları diyerek özet geçmiş olayım. Tabi bu kadarla sınırlı değil. Grayson’lar (baba, anne, çocuk) sirkte çalışıyorlar ve bir gün anne ve babası sirk “kazasında” ölüyorlar. Bunun üzerine Dick, Batman tarafından alınıyor ve eğitimlerle Robin oluyor. Dizide Batman’den iyi bahsedilmiyor. Acaba ne yaptı? Henüz ne yaptığını bilmiyorum, yeni bölümlerde anlarız artık.

Dick Grayson’ı yani Robin’i, ilk Robin olarak izleyeceğiz. Robin, Starfire, Raven ve Beast Boy olarak izleyeceğimiz karakterler, diğer DC dizilerindeki karakterlere hiç benzemiyorlar. Daha sert ve daha karanlık bir süper kahraman dizisidir. Özellikle Robin tam bir ölüm meleği, hiç acımıyor namussuz.

Titans karakterleri

  • Dick Grayson-Robin: Dövüş yetenekleri olağanüstü.
  • Rachel-Raven: Bu kızın içinde bir şeytan var. Fena şekilde ölümcül.
  • Garfield-Beast Boy: Kendisi kaplan olabiliyor, evet evet fiziki olarak bir kaplan.
  • Kori-Starfire: Bu kadın resmen ateş ediyor. Eliyle ateş çıkarabilen bir uzaylı kendisi. Oldukça şık giyiniyor.

Korkunun, gerilimin, aksiyonun tavan yaptığı Titans dizisini çok seveceksiniz. Arrow, Flash, Supergirl gibi yapımlarla karıştırmayın. Bu üç dizi Titans’ın yanında kedi yavrusu gibi duruyor. Fantastik-gerilim severlere diziyi izlemelerini öneririm. Sanıyorum ki her bir-iki bölümde bir yeni karakterler eklenecek. Son bölümde yeni bir karakter eklenmişti.

İzlediyseniz yorumlarınızı bekliyorum.

About the author

Kuzgun

Bilim, uzay, teknoloji, fantastik şeyler üzerine kurulu hayatımın bir bölümünü okuyabileceğiniz blog sayfasıdır.

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Konuya yapılan yorumlar
0 Yorumlara verilmiş cevaplar
0 Konuya abone olanlar
 
En çok tepki verilen yorum
Konudaki en iyi yorum
4 Yorumlayanlar
ProfesörAykutEnteryapSoloBro Son yorum yapanlar
  Yazılara abonelik?  
en yeniler en eskiler en çok oylananlar
Ne istersin canısı?
SoloBro
Yorumcu
SoloBro

İlginç bir diziye benziyor. Listeme aldım.

Enteryap
Yorumcu
Enteryap

gerçekten çok beğendim. Takipteyiz…

Aykut
Yorumcu
Aykut

Aksiyon filmlerinden oldum olası hoşlanmıyorum, ancak bu film gerçekten kendini izlettirmesini biliyor.

Profesör
Yorumcu
Profesör

Şahsen ben begenmedim. Görsellikle süper kahraman dizilerine göre geri kaldı diyebilirim. Büyük bir bütçesi olmamasından kaynaklı sanırım. Titanların animesi daha iyi bence.