Direkten dönen bir blogtan merhaba

Bir süredir bloğu kapatma fikrim vardı. Suspend olan bir blogtu. Hala da var bu kapatma fikri. İnternette boşa yer kapladığını düşünüyorum. Zaten okunması da az, neden hala çırpınıyorum ki?

Blog ikinci yılına girdiğinde de kapatma fikrim vardı. Üçüncü yıla doğru giderken yine kapatasım var ama olmuyor bir türlü. Onca masrafı, zaman ayırma gibi konuları düşününce “Neden kapatayım ki?” diyorum. Burası benim emeğim ve minnakta olsa gelir kapım. Umarım devlet çökmez bana.

Burası gerçekten okuyucuya sahip bir blog değil. Ben başka bir bloga gidip yorum yaparsam anca o zaman bloğa giriliyor ve yorum yapılıyor. Maalesef kötü bir durum bu. Kemik okuyucunun olmadığını düşünmek biraz burktuğu için son zamanlarda yazdığım yazılar hep Google’a yönelik. Oradan da sabit olmasa da birileri tıklıyor giriyorlar sağ olsunlar. Bir de yorum bırakılsa mütüş olacak. Neyse sitemim bitti.

İlgili Makaleler

Velhasıl kelam, blog en kötü bir sene daha ayakta kalacak. Bu bir sene içerisinde kaç yazı yazarım bilmiyorum. Belki satarım buraları. Kimselerin bilmediği, günlük gibi yazacağım bir adrese taşınırım. Pek yazma hevesim de kalmadı bu aralar. Bu hevesimin kırılması bloğun okunmaması falan da değil. Hayatım monoton oldu son aylarda. İşe gidip geliyorum, film izliyorum yatıyorum. Bunu tekrarlıyorum. Dışarı da çıkılamıyor kafa dağıtmaya. Ot bile bizden daha sosyaldir.

Leblebi yiyip dizi izleyerek süper ötesi sosyal hayatıma devam edeyim en iyisi.

Sağlıcakla.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Onur
Onur
14 Mart 2021 01:38

Direkten dönme işine sevindim ya. :) Üç dört kere suspended görünce umudu kesmiştim doğrusu.

Yazıyı sanki kendim yazmış gibi hissettim bu arada.

Ömür (Mekancu)
Ömür (Mekancu)
21 Mart 2021 01:13

Yazıyı sonuna kadar okudum. Bende 16-17 yaşlarından itibaren adıma özgü bir bloğum vardı. Yaklaşık 12 sene aktif tuttum. Benim için bir günlük gibiydi, en kötü anılarımdan en mutlu anlarıma kadar herşeyi yazardım. Sonra kurumsal hayata geçtiğimde insanlar adımı Google’a yazdığında bu blogtaki yazılarıma rahatça erişebiliyordu. Herşeyimin bu kadar ortada olmasını istemediğim için kapatmak durumunda kaldım. Fakat geçmişe dönüp baktığımda beni en rahatlatan şeyin benim için kötü birşey olamayacağını düşündüm. Tekrar aktif etmedim ama yazdığım için de pişman olmadım.

Blog hayatında sana başarılar diliyorum, bundan sonra ara ara girip takip edeceğime de söz veriyorum :)

Sevgiler

Oguz
Oguz
30 Mart 2021 22:42

Pandemi döneminde çok normaldir dostum. Bırakayım deme sakın :) .

Başa dön tuşu