Düşünceler · 29 Aralık 2018 12

Doktorlar feci halde soğukkanlı

Uykum henüz teşrif etmemişken birkaç mırıldanayım istedim. Dün öğlen saatlerinde kol alçımın çıkması için doktora gittim. Sıra üstüne sıra beklerken, personellerin bizden önce alınmasına bıdı bıdı eden hastalarla göz göze geldim. “Bizim numaramız 94, neden 100’ü alıyorlar!?”

Personeli almayacaklar da kimi alacaklar? Bir önceki röntgen randevumda da personel önceliği vardı. Herkes beklerken ve fişi işletmeden içeriye giren hastanın anası babası ile az buçuk münakaşa geçti ama ateşleyen olmadı. Kolum sakat olmasa tekmelerdim o herifi. Sinirli değilim ben!

Arka planda çalan Mabel Matiz mest ediyor şuan (03:29)

İşte öyle böyle derken ilk sıra alma sırasına girdim. Bekle anam bekle. Niyahet içeri girdim röntgen ve alçı için fişimi aldım. Alçı odasında eli testereli kadın bayağı bir korkuttu aslında. Testere dediğim şey de mini bir spiral makinesi. Alçıyı keserken koluma da değdiğini fark ettim. “La bu nabıyo” dedim içimden. Spiral, ayraç (bunun adını bilmiyorum, makas gibi sağa sola açılıyo) ve kalınca bir makasla alçıyı çıkardık. Hafiften ağrı yapmıştı ve yukarı doğru kalkmış bir şey vardı.

Korktuğum başıma gelecek miydi?

Tırsa tırsa Röntgene gittim. Yine burada personel önceliğiyle karşılaştım. Herhalde buralarda normal böyle şeyler. Röntgenden sonra yine doktor sırası bekledim. Önümde üç kişi var ama içerisi ve dışarısı yıkılıyor, bana hiç sıra gelmeyecek sandım.

Ve başlığa gelirsek;

Abi içeri bir girdim, doktor benim bileği bir aldı eline. Yukarı bir kaldırdı. “Aaaaa” dedim yüzüne, sanki çocuk azarlıyom anasını satayım. Bağırdım resmen, olayın olduğu ilk gecede de yine aynı doktora “Laaan” diye çemkirmiştim. Nasıl ağrıdır o öyle, kırıkta bu kadar acımamıştı. Doktorlar bu cesareti nereden alıyorlar ki? Bilek kırılsaydı bu 33’lük adamı ağlatabilirdi. Langur lungur oynadı bilekle, beni hiç düşünme.Çığlık atmama ramak kalmıştı.

İlaçlar, kremler, vitaminler

Şimdi sıra iyileşme sürecinde. Kemikler harika bir şekilde oturmuş kaynamış. Reçetem biraz kabarıktı, D vitamini, Bi-Prefenid, sargı bezi, Tantum jel krem. Bunları ben kırık sonrası tedavi için kullanıyorum. Yazıyı okuyup bunları kendi tedavinizde kullanmayın, doktorunuza başvurun.

Bana esnemeyi özleten kırıklara veda edip egzersizin verdiği acıya merhaba diyorum.