Karalamalar

Doktorlar feci halde soğukkanlı

Uykum henüz teşrif etmemişken birkaç mırıldanayım istedim. Dün öğlen saatlerinde kol alçımın çıkması için doktora gittim. Sıra üstüne sıra beklerken, personellerin bizden önce alınmasına bıdı bıdı eden hastalarla göz göze geldim. “Bizim numaramız 94, neden 100’ü alıyorlar!?”

Personeli almayacaklar da kimi alacaklar? Bir önceki röntgen randevumda da personel önceliği vardı. Herkes beklerken ve fişi işletmeden içeriye giren hastanın anası babası ile az buçuk münakaşa geçti ama ateşleyen olmadı. Kolum sakat olmasa tekmelerdim o herifi. Sinirli değilim ben!

Arka planda çalan Mabel Matiz mest ediyor şuan (03:29)

İlgili Makaleler

İşte öyle böyle derken ilk sıra alma sırasına girdim. Bekle anam bekle. Niyahet içeri girdim röntgen ve alçı için fişimi aldım. Alçı odasında eli testereli kadın bayağı bir korkuttu aslında. Testere dediğim şey de mini bir spiral makinesi. Alçıyı keserken koluma da değdiğini fark ettim. “La bu nabıyo” dedim içimden. Spiral, ayraç (bunun adını bilmiyorum, makas gibi sağa sola açılıyo) ve kalınca bir makasla alçıyı çıkardık. Hafiften ağrı yapmıştı ve yukarı doğru kalkmış bir şey vardı.

Korktuğum başıma gelecek miydi?

Tırsa tırsa Röntgene gittim. Yine burada personel önceliğiyle karşılaştım. Herhalde buralarda normal böyle şeyler. Röntgenden sonra yine doktor sırası bekledim. Önümde üç kişi var ama içerisi ve dışarısı yıkılıyor, bana hiç sıra gelmeyecek sandım.

Ve başlığa gelirsek;

Abi içeri bir girdim, doktor benim bileği bir aldı eline. Yukarı bir kaldırdı. “Aaaaa” dedim yüzüne, sanki çocuk azarlıyom anasını satayım. Bağırdım resmen, olayın olduğu ilk gecede de yine aynı doktora “Laaan” diye çemkirmiştim. Nasıl ağrıdır o öyle, kırıkta bu kadar acımamıştı. Doktorlar bu cesareti nereden alıyorlar ki? Bilek kırılsaydı bu 33’lük adamı ağlatabilirdi. Langur lungur oynadı bilekle, beni hiç düşünme.Çığlık atmama ramak kalmıştı.

İlaçlar, kremler, vitaminler

Şimdi sıra iyileşme sürecinde. Kemikler harika bir şekilde oturmuş kaynamış. Reçetem biraz kabarıktı, D vitamini, Bi-Prefenid, sargı bezi, Tantum jel krem. Bunları ben kırık sonrası tedavi için kullanıyorum. Yazıyı okuyup bunları kendi tedavinizde kullanmayın, doktorunuza başvurun.

Bana esnemeyi özleten kırıklara veda edip egzersizin verdiği acıya merhaba diyorum.

Kuzgun

Bilim, uzay, teknoloji, fantastik şeyler, kitaplar, filmler, diziler, ilginç şeyler üzerine kurulu hayatımın bir bölümünü okuyabileceğiniz blog sayfasıdır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
12 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
SoloBro
SoloBro
29 Aralık 2018 08:12

Geçmiş olsun Kuzgun! Umarım bir an önce iyileşirsin. Doktorlar bu denli soğukkanlı olmasalar bu mesleği yapamazlar. Hele cerrahlar, sanırım onların kanı saf buzdan. Gerçekten cesaret gerektiren ve bence günümüzün en değerli mesleklerinden birisi doktorluk.

Bir Tutam Karınca
Bir Tutam Karınca
29 Aralık 2018 09:49

Geçmiş olsun. Desene kemik suları işe yaramış. Alçı çıkanca gerisi daha kolay. Fizik tedaviye gitseydin. Asıl orada adamı acıdan kıvrandırıyorlar. Jeller kremler ile atlatabilirsen sanşlısın.

Recep Hilmi TUFAN
Recep Hilmi TUFAN
30 Aralık 2018 10:19

Tekrar geçmiş olsun. Umarım kısa sürede geçer artık bu kırık olayı…

duvartakvimi
duvartakvimi
2 Ocak 2019 13:34

çok sevindim..gelmiş geçmişler olsun…sağlıklı mutlu bir yıl olmasını dilerimmm..

Cem Kazan
Cem Kazan
2 Ocak 2019 21:32

Tekrar geçmiş olsun Kuzgun. Doğru kaynamış ya. Gerisi de düzelir inşallah.

Görkem CAN
Görkem CAN
3 Ocak 2019 18:25

Geçmiş olsun! Yaşı benim gibi ilerleyenler kelle paça’ya ağırlık veriyor ki kemiklerin büyük dostudur tavsiye ederim.

Aykut
Aykut
8 Ocak 2019 16:07

Öncelikle geçmiş olsun. Evet, doktorların operasyon sırasında soğukkanlı olmaları önemli, ancak bazen bu soğukkanlılık felaketlere de sebep olabiliyor.

Görkem CAN
Görkem CAN
11 Ocak 2019 08:50

Valla bu doktorlar pat küt; “kanser oldun, öleceksin, şu kadar ömrün kaldı..” söylerler hiç acımazlar Allah korusun.. Bu kadar net olmalarının sebebi de yine hastalar.. İki gün sonra vay efendim bana demedin eksik söyledin filan uğraşmamak için. Tabi dozunu da ayarlamak lazım. Şimdi biz çıtır hasarlar için gidiyoruz ama yaş ilerlediği zaman maazallah neler olmaz.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Blogtan çok kazanamıyorum zaten. Reklamlara boğulmuş bir blog değil burası.