Dizi&Film · 13 Mayıs 2019 4

Doom Patrol karakterleri güçlerini nasıl kazandılar?

SPOİLER İÇERİR. Bir süre önce Doom Patrol ile ilgili tanıtım konusu yazmıştım. Aradan biraz zaman geçmesini bekledim çünkü Spoiler olabilirdi. O zaman bu zamanmış. İzlemeyenler hala olabilir, bunun için sorry ama izleyenler ve inceyi yakalamak isteyenler için konuyu başlatıyorum.

Doom Patrol’de güçler nasıl kazanıldı?

Dünyanın en acayip kahramanlarının güçlerini nasıl kazandığına dair dram dolu anları okumaya hazır mısınız?

Robotman – Clif Steele

Para ve ün içinde yüzen Cliff Steele, araba yarışçısıdır. 1988 yılında yaptığı bir kazadan dolayı vücudu paramparça olur. Sadece beyni kurtulabilmiştir. (Kaskın önemi) Cliff’in beyni über manyak ve güçlü bir robota aktarılmıştır.

Cliff’in hayatı bundan sonra hep bir robotun içinde devam edecektir. Cliff artık dünyevi bütün zevklerden mahrum kalacaktır. Ne bir yemek kokusunu içine çekebilecek, ne de cinsel bir hayatı olacaktır. Bomboş geçecek hayatını biraz daha çekilebilir olması hala eşini ve kızını hatırlıyor olmasıdır. Dizinin ikon karakterinden birisidir.

Elasti Woman – Rita Farr

Hollywood’un eski dönem aktrislerinden biri olan Rita Farr, Afrika’da bir film çekimi esnasında köprüden suya düşer ve sudan çıktığında bambaşka bir şeye dönüşür. Rita Farr suda akışkan bir maddeyle karşılaşmıştır. Akışkan bir vücuda dönüşen Rita artık bir ucubedir. Haliyle kariyeri biter.

Eski günleri düşünüp ağlaması ve güçlerini kontrol altına almayı öğrenmesi için “Şef“in, Dr. Niles Caulder‘in malikanesine yerleşir. Tam bir buhran dönemi geçiren Rita artık eski günlerini unutmasa da bi’ acayip süper kahraman olmuştur. İstediği kadar büyüyebilen, istediği kadar küçülebilen Rita Farr’ın depresif halleri devam etmektedir.

The Chief – Dr. Niles Caulder

Seni çılgın! Şef, yani doktor Niles Caulder kahramanlarımızın güçlerini nasıl kullanacaklarını öğretiyor. Robotman’i tasarlamıştır. Nasıl bir çılgın olduğunu görüyorsunuz.

Doktor Niles, hiçbir doktorun müdahale edemeyeceği hastaları tedavi edebilecek kapasitededir. Ayrıca mühendistir. Aşırı zengin bir ailenin tek çocuğudur ve haliyle bütün miras kendisine kalmıştır. Doktor Niles’a Şef denmesinin sebebi güzel yemekler yapabiliyor olması. Doktor Niles bir zamanlar kötü olarak yaftalanmıştır. Bunun sebebi üzerinde çalıştığı hastaların ölmesi ve sakatlanması.

Negative Man – Larry Trainor

Larry Trainor, Amerikan Hava Kuvvetleri’nin Project Mercury pilotu olmuştur. Bu uçuştan sonra hayatı hiç istemediği bir şekilde değişmiştir. Uçakla atmosfer üzerinde radyoaktif bir bulutla çarpışması Larry’yi saf enerjiye dönüştürmüştür.

Kaza sırasında Larry’nin vücudu çok büyük hasar almıştır fakat çarpıştığı saf enerji hayatta tutmuştur. Doktor Niles tarafından özel hazırlanmış bandajlar sayesinde bütün halde kalmaktadır. Saf enerji (Negatif ruh olarak adlandırılıyor) Larry’yi süper güçlere kavuşturmuştur. Artık uçabiliyor, enerjiyi emebiliyor ve kullanabiliyordur. Negatif Ruh bağımsız hareket edebiliyordur. Eğer vücudundan ayrılırsa Larry 60 saniye sonra ölecektir.

Crazy Jane

Bana kalırsa Jane içlerindeki en güçlü karakter. Gücünü nasıl elde etti henüz bilmiyorum fakat 64 farklı kişiliğe sahip olan Jane’nin her bir kişiliğinin farklı güçleri var. Ateş olabiliyor, elektrik atabiliyor falan filan. Jane bir şizofreni hastası.

Şizofreniden dolayı bir dediği diğer dediğini tutmayan Jane ile konuşurken hep alttan almalısınız ya da hep oluruna gitmelisiniz. Gitmezseniz eğer sizi uzayda bir yere bırakabilir ya da direkt öldürebilir. Öylesine çılgın öylesine tatlı bir karakter.

Spoiler yediyseniz affedin olur mu?