Diğer mevzular

En İyi Akıllı Telefon Nasıl Seçilir?

En iyi akıllı telefon nasıl seçilir? Aklınızdaki tüm sorulara cevap bulabileceğiniz bir yazıdır.

Bildiğiniz gibi akıllı telefonlar günlük hayatımızın en önemli araçlarından biri haline geldi. Diğer yandan, fiyatlar arttıkça, yeni bir cihaza binlerce lira ödemeden önce dikkat etmeniz gerekebilir. Bu kılavuzda akıllı telefon satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Bu noktada, hızlı bir hatırlatma yapmamız gerekirse akıllı telefonların bileşenleri farklılık gösterebilir. Sizin için en uygun modeli belirlemek ihtiyaçlarınıza göre değişecektir.

Bu nedenle, kendiniz için bir öncelik listesi oluşturarak başlamak en iyisidir. Daha güçlü bir performans mı istiyorsunuz? Daha iyi bir fotoğraf makinesi mi? Daha uzun pil ömrü mü? Yoksa daha yüksek ödemeler yaparak hepsinden yararlanmak mı istiyorsunuz?

En iyi akıllı telefon nasıl seçilir?

Akıllı Telefon Nasıl Seçilir?

1-Fiyat

Bu noktada, tahmin edebileceğiniz gibi bütçeniz sizin için de bir ilk olarak belirlenmektedir. Aslında, sahip olabilecekleriniz arasında en önemli faktör bütçe. Günümüz ikliminde, Giriş Segmenti olarak 0 ile 2.000 TL arasında değişen modeller, Orta Segment olarak 2.001 TL ile 3.500 TL arasında değişen modeller, 3.501 TL ile 5.000 TL arasında değişen modeller ve Orta segmentten üst segmente ve 5.001 TL’den fazla üst segmente sahip modeller tanımlayabiliriz.

2-İşletim Sistemi

Bütçenizi belirledikten sonra hangi işletim sistemi size daha uygun bunu belirlemelisiniz. Android ve iOS olarak ikiye ayrılır. IOS genellikle daha istikrarlı ve daha uzun süreli güncellemelerle öne çıkar. Android daha özelleştirilebilir ve çok çeşitli segmentlerle tercihlerinize konuk olabilir.

3-Ekran

Ekran görüntüleme teknolojileri söz konusu olduğunda karmaşık bir terminoloji vardır. Yine, neye ihtiyacınız olduğunu ve önceliklerinizi belirleyerek doğru seçimi yapmaya odaklanmak iyi bir adımdır.

Ekran Boyutu: Daha küçük ekranlar günlük kullanıcılar için daha iyi, daha büyük ekranlar ise oyun ve multimedya için kullanılacak kişiler için daha iyi bir seçenek olabilir. 4,5 inç ile 7,0 inç seçimi yapmanız gerekir.

Ekran Yenileme Hızı: Dikkat etmeniz gereken bir sonraki detay ekranın yenileme hızıdır. Standart bir telefonun ekran yenileme hızı 60 HZ’dir fakat oyun oynamak amacıyla bir telefon alacaksanız eğer 90 Hz veya 120 Hz sizin için uygun olacaktır.

4-Batarya

Elbette, güçlü bir pil bu özelliklerden yararlanırken işinizi yapmanıza yardımcı olur. Bu noktada akü kapasitesine ve ardından akü şarj çözümlerine hemen bakmanız gerekir. Karşılaşabileceğiniz terimlerden bazılarına daha yakından bakalım.

Pil Kapasitesi: Hangi telefonu tercih ederseniz, akıllı telefonunuzun güçlü bir pile sahip olmasını istersiniz. Bu noktada her şey kapasiteyle ilgili değil, en azından güçlü bir piliniz olduğundan emin olun. En az 4,000 mAh kapasiteli bir pil seçin.

Hızlı Şarj: Bu durumda pilinizin hızlı bir şekilde şarj edildiğinden emin olmanız gerekir. Bugün gerçekten hızlı şarj çözümleri var. Size tavsiyemiz, pilinizin en az 30 W kablo şarj etme desteği sunmasıdır.

Elbette akıllı telefonların dikkat edilmesi gereken başka birçok faktörü vardır ancak bu dört maddeye odaklanarak size en uygun akıllı telefonu bulmak daha kolaydır. Peki kılavuzumuz hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle ve aşağıdaki yorumlar sekmesindeki diğer okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

En iyi akıllı telefon yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Umarız istediğiniz bir telefona sahip olursunuz.

Sağlıcakla…

Kuzgun

Teknoloji, dergiler, kitap, dizi film gibi zaman öldüren tüm konuları severek takip ederim. Üç sene önce bu siteyi açtığımda geleceğinden ümitsizdim. Şu anda da aynı ümitsizliği yaşatıyor bana. Buraya genelde serzenişlerimi yazarım ama zaman zaman şaşırtabilirim de. En iyisi takibe alıp pusuya yatmak! Okumalık daha çoook yazılar okuyacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu