En sık yapılan 5 SEO hatası

Özellikle işletmeler, hedef kitlelerine doğrudan ulaşmak için yalnızca web sitelerinde içerik yayınlayarak makaleler aracılığıyla Google’da bir artış elde etmeyi umuyor. Bununla birlikte, arama motorlarında geride kalan bir içerik, bir işletmeye veya web sitesine herhangi bir katkı yapmayacaktır. İçerik yayınlandığında eş zamanlı olarak SEO çalışmalarına başlanmalıdır. Birçok kişi, web sitesi açılır açılmaz SEO’nun yapılmayacağını belirtmektedir. Ancak arama motorlarında içeriğinizi küçük beslemeler ile güçlendirmelisiniz.

Anahtar Kelime Seçimi

Hem bireysel web siteleri hem de işletmeler, doğru hedef kitleye ulaşmak için her zaman oldukça rekabetçi anahtar kelimeler seçerler. Yeni kurulan site için rekabeti fazla olan anahtar kelme seçmek, yapılabilecek en büyük seo hatalarının başında geliyor. Rekabet gücü yüksek anahtar kelimelerde sıralama, uzun vadede imkansız olduğu bilinmektedir. İlk olarak rekabeti düşük olan anahtar kelimelerden başlayıp sitenize otorite katmanız gerekiyor.

Hedef Kitlenizi Doğru Olarak Anlamamak

Çoğu kişi yapılan SEO çalışmalarını google algoritmasını kandırmak olarak düşünüyor. Bu çok yanlış düşünce, insanların birçok hata yapmasına neden olur. SEO aslında kendinizi hedef kitleye karşı göstermenin en kolay yoludur. Reklamlar sizi yalnızca bütçeniz kadar tanıtır. Düzenli ve doğru yapılan seo çalışması sayesinde sitenizi uzun süre üst sıralarda tutabilirsiniz.

Sayfa Detaylarının Unutulması

Etiketleri unutmak, meta açıklamaları girmemek, resim alt etiketleri yazmamak en acemi SEO Hatası olarak gösteriliyor. Bu basit detaylar sizi doğrudan arama motorlarında yükseltmeyebilir, ancak tanıtımınıza katkıda bulunabilir.

Analiz Yapmamak

Basit SEO çalışmasının getirdiklerini analiz etmemek en büyük SEO hatasıdır diyebiliriz. Analizler, başarılı olup olmadığınız yönlerini size göstererek gelecek planları yapmanıza olanak sağlayacaktır.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu