Düşünceler

Gaye Su Akyol’u yeni keşfettiğime inanamıyorum

İnsan gerçekten hayret ediyor. Hayatımda ilk defa duydum Gaye Su Akyol’lu. Gazapizm’in Perişan adlı şarkısını göndermişti Samanpan. Hiçte dinlemem Gazapizm. Etraftan duyduklarım var sadece. Çukur şarkılarını yapmış falan iyi işler çıkarmış. Bazen mal gibi öleceğimi düşünüyorum. Spotify’da takibe aldım Gaye Su Akyol ve Gazapizm’i.

Gaye Su Akyol’un Youtube şarkılarına bakayım dedim millet nasıl övmüş kadını. Allah yapmışlar resmen. Benim de aşşırı aşşırısı hoşuma gitti şarkılar. Kendisi söz yazarı, prodüktör, şarkıcı, besteci. Demem o ki tüm skill’ler yüklenmiş. Özellikle İstikrarlı Hayal Hakikattır şarkısında çok başka diyarlara gittim. Sanki şarkı bu dünyaya ait değilmiş gibi. Az biraz Nazan Öncel tınısı yakaladım sanki. Bu şarkıyı dinlediğinizde siz de böyle hissettiniz mi? Ayrıca Efes Pilsen virali olduğunu düşünüyorum. Nedeni ise “Birlikte güzel” tabelası. Bu yazıyı nerede görsem aklıma Efes Pilsen geliyor.

Şarkıları yüzde yüz Türk kültürü fakat sözler ve klip apayrı telden oynuyor. Ayrıca bu kilpte Trans, gay, ev hanımı, baş örtülü, dede, nine, ülkücü gibi yüzler gördüm. Klip çok renkli. Gaye Su Akyol 2014’te ilk albümünü yapmış, 1985’li bir hatun kişisi. Müzik zekası yanında aynı zamanda bir antropologmuş. Bu yazıyı yazarken aynı zamanda şarkılarını dinliyorum. Rüyalarda buluşuruz şarkı tam rakı masasında meze olacak cinsten değil mi?

Sonuç olarak radarıma giren bir sanatçı oldu. Gazapizm yine çok dinlemeyeceğim lakin Perişanım, Unutulacak dünler ve Sağı solu kes şarkılarını favladım. Gaye Su Akyol’u keşfetmeme vesile olan Samanpan Garcia’ya tenks.

Sağlıcakla…

Kuzgun

Teknoloji, dergiler, kitap, dizi film gibi zaman öldüren tüm konuları severek takip ederim. Üç sene önce bu siteyi açtığımda geleceğinden ümitsizdim. Şu anda da aynı ümitsizliği yaşatıyor bana. Buraya genelde serzenişlerimi yazarım ama zaman zaman şaşırtabilirim de. En iyisi takibe alıp pusuya yatmak! Okumalık daha çoook yazılar okuyacaksınız.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu