Dizi&Film · 23 Ekim 2018 2

Gecemi güzelleştiren öneri dizi: The Rain

Twitter’dan takip ettiğim bir blog yazarının önerisiyle başladığım The Rain dizisi ilk bölümlerde çocuk dizisini andırsa da sonradan kabak çiçeği gibi açılıyor. İlk bölümü sinir krizi geçirmeden izleyebilirseniz büyük bir başarı elde etmiş olacaksınız. Sinir krizi geçirmeye müsait olan yerleri yazamam şuan ama siz anlayacaksınız.

Esben Toft Jacobsen, Jannik Tai Mosholt tarafından yaratılan The Rain dizisi Danimarka yapımıdır. Dizideki isimlerin antin kuntin olmasının sebebi de bu. Konuşulan dili biraz yadırgayacaksınız ama seveceksiniz. Netflix’in İngilizce dışında yaptığı La Casa de Papel ve Dark bir baş yapıt olarak izleniyor. Ne güzel dizilerdi değil mi?

The Rain dizi konusu

Simone ve Rasmus isimli iki kardeşin hayatta kalma mücadelesini izleyeceğiz. Dünya “bir değişik” yağmur yüzünden tehlike altındadır. Bu yağmur insanlara temas ettiğinde hemen öldürüyor. Yağmurdaki ölümcül virüsün ne olduğunu ben de henüz bilmiyorum. Dizinin birinci sezonunu bitirdiyseniz bana Spoiler vermeyin lütfen. Yağmurun insanları öldüreceğini anlayan babaları Simone, Rasmus ve annesiyle birlikte Apollon adlı bir sığınağa giderler. Baba bir süre sonra ayrılır ve beklemeye başlarlar. Bu bekleme arasını anlatmayayım. Aradan yıllar geçer bu iki kardeş sığınaktan ayrılmaya karar verirler. Başlarına gelecek olayları nispeten kavrayan çocuklar yeni arkadaşlar edinerek yemek ve barınacak yerler ararlar.

Spoiler olmaması açısından çok detaya giremedim. İzleyip görün derim.

The Rain 2. sezon onayını almış durumda. Platform Netflix olduğu için bir-iki sezon daha izleriz diye düşünüyorum.