Geleneksel “Önceki yazımın üzerinden 1 ay geçmiş” yazısına hoşgeldiniz

Ölecek miyiz lan? Şu aralar çemberin daraldığını herkes hissediyordur. Ölmesek bile covid olup, evde yatak döşek yatıp ölmeyi diler miyiz ki? Yaz bitti haliyle yasaklar başladı. Şimdi daha dikkatli olmalıyız diyorum. Grip olup bir de covid olursak cosmos bize multi kill yapabilir. Dikkatli olmak lazım. Dikkatli olayım diyorum ama başkalarının dikkatli olmasını ummak zor. Hala sokağa tüküren insanlar var. Maskesini çıkarıp hapşıranlar, tıksıranlar…

Dikkatli olmak lazım demişken; Vücudumun istatistiklerini tepelerde tutabilmek için gırla vitamin aldım. Bu vitaminleri kombinasyon yaparak kullanıyorum ne gibi etkisi olacağını bilmeden. Yeküne vurursak herhangi bir yan etki görmedim.

Vitamin olarak ne yeyip ne içiyorum?

Pharmaton: Fena halde acıktırıyor, çok yediriyor. Spor yapıyorum ve bisiklet kullanıyorum. Bu yüzden kilo almıyorum. Çikolatalımsı kokusu biraz sıkıntılı ama yut gitsin. İçindeki cinseng yorgunluğu alır diyorlar ama ben kronik yorgunum galiba. Panda gibi yeyip içip yatasım var :D Neyse, Pharmaton’un içinde C Vitamini, B6, B12, çinko, selenyum falan var. Metabolizmaya katıda bulunur.

Nature’s Supreme Multivitamin: Dünyadaki tüm vitaminleri içinde bulunduruyor sanki. Erkekler için olanını alıyorum malum cinsiyetimden dolayı. Siz kadınlar şunu almalısınız. Dediğim gibi içinde 6465453 tane mineral, amino asit, vitamin desteği var.

Sambucol: Efervesan tabletinden alıyorum 2 aydır. Tadı çok güzel. İçinde kara mürver extractı, çinko ve C vitamini var. Fiyatı nedense pahalı. Şu aralar meşhur olduğu için fiyatı yüksek tutuyorlar diye düşünüyorum.

C vitamini: Standart C vitaminini aylardır kullanıyorum. Şöyle birşey de var: Geçen sene yaza girerken ve çıkarken ağzım burnum akardı hep. Ani hava değişimleri ve hazırlıksız olmamız hasta ediyordu. Nezle, soğuk algınlığı olurdum. Cosmos beni cezalandırmayacaksa söyleyeceğim. Kıştan çıkarken ve kışa girerken burnum dahi akmadı. Kullandığım vitaminlerin payının %99 olduğunu düşünüyorum. %1’lik kısım benim dikkatli davranmam olabilir. Birşey daha söyleyeceğim. Covd olmamanın sebebi kronik rahatsızlığımın olmaması mı? Yoksa kullandığım vitaminler mi? Ya spor yapıyor olmam? Sizce hangisi? Yoksa hepsi mi? Bugün işten gelirken bunu düşündüm. Kronik rahatsızlığı olanlar mı ölüyor hep? Dipçik gibi insanlar da ölüyor mu? Yeşillendirin burayı.

Omega 3: Balık yağı bildiğin. Ha bunun yerine haftada 1 balık yemek aynı etkiyi yaratır mı bilmiyorum ama hergün bir tane atıyorum. Sanırım kilo almaya yardımcı oluyordu. Bu yönü bende etkisiz. İçinde EPA ve DHA varmış. Kalbe yararlıymış.

Magnezyum: Eklemlerin ve dişlerin korunmasına yardımcı oluyor. Bisiklet kullandığım için kullanmam şart. Çok hareketli bir işte çalışıyorsanız, indirip kaldırıyorsanız bu size de şart. Nerden okuduğumu hatırlamıyorum ama bunalımı, depresifi üzerinizden atıyormuşsunuz.

Vitamin D: Güneşsiz havalarda vücuttaki d vatamini eksikliğimi gidersin diye aldım.

Polen: Bağışıklık sistemini güçlendirdiği söylenen bu üründen de aldım. İçinde birçok vitamin ve folik asit bulunuyormuş. Demir oranı oldukça fazlaymış. Görme yetisini normal fonksiyonda tutuyormuş. Çok fazla özelliği var. Kısacası vücudunu şu anki halinde tutuyor. E o zaman şu akla geliyor; Gözleri bozuk birine etki etmiyor. Ben öyle anladım.

Keçiboynuzu özü: Bunu almamın tek sebebi ciğerleri temizlemesi olabilir. Daha çok olumlu etkisi vardır ama yazmaktan sıkıldım. Siz arayın olur mu?

Yukarıda yazdığım vitaminlerin hepsini aynı gün almıyorum ve kesinlikle gıda yerine geçmemektedir. Bu yazıyı referans alıp metabolizmasına takla attıranlar olursa sorumluluk kabul etmiyorum. Düşünün, araştırın öyle kullanın.

İşte öyle sayın okur. Kendinize ve ruhunuza iyi bakın. Dünya zaten b*m b*k bir hal aldı. Bir de kendinizle uğraşmayın.

Hadi sağlıcakla kalın.

Exit mobile version