Diğer mevzular · 19 Şubat 2021 2

Gezginler İçin En İyi 6 Seyahat Uygulaması

Seyahat etmek, bir şehri keşfetmek, şehrin farklı lezzetlerini tatmak, yeni insanlar ile tanışmak bir çoğumuzun yapmaktan keyif aldığı aktivitedir. Tüm bunları gerçekleştirmek için iyi bir seyahat planlaması hazırlığına girmek bu işin en zor tarafı diyebiliriz. Hatta zaman zaman içinden çıkılmaz bir hale gelince seyahat etmeyi iptal edecek noktaya bile gelebiliyor.

İşte tam bu noktada sizlerin seyahat etmesini kolaylaştıracak. Seyahatlerinizde size yardımcı olacak hatta ve hatta seyahatinizi planlarken sizlere oldukça yararlı olacak mobil uygulamaları derledik.

Yolcu.com

Seyahat etmenin ilk aşaması ve en önemli kısımlarından biri gideceğiniz konuma bilet almaktır. İşte bu konuda yardımınıza yolcu.com yetişiyor. İlk öncelikle gideceğiniz şehire otobüs bileti alarak mı yoksa uçak bileti alarak mı gitmek istediğinize karar veriyorsunuz. Daha sonra yolcu.com uygulaması eğer otobüs ile gidecekseniz +250 otobüs firmasının, uçakla gidecekseniz +200’ün üzerinde havayolu şirketinin seferlerini size listeliyor. Sizde bütçenize uygun seferi seçip kolayca seyahat ediyorsunuz.

Yolcu.com mobil uygulamasını indirerek en ucuz otobüs ve uçak bileti almak için tıklayın.

AccuWeather

Seyahatlerimizi veya gezilerimizi planlarken gideceğimiz konumun hava durumunu bilmek, hava durumuna göre hazırlıklı gitmek seyahat edecekler için ciddi ve önemli konulardan birisidir.Bu konuda AccuWeather başarılı bir hava durumu uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. AccuWeather size gideceğiniz yerin 10 günlük ve günlük hava durumunu hatta gün içerisinde ki saatlik hava durumunu bile göstererek planlama yapmamıza olanak sağlıyor.

Airbnb

Airbnb dünyanın en büyük konaklama platformlarından birisi olarak bilinmekte ve uygun fiyatlı konaklamalar için gezginler tarafından çokca kullanılmaktadır. Kısa süreli ev arayanlar ve evini kiraya vermek isteyenleri buluşturan Airbnb, seyahat edenlerin en uygun bütçe ile konaklama ihtiyacını karşılayan bir platformdur. Hem internet sitesinde hem de uygulamasıyla bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Gideceğiniz konumu aratarak bölgede bulunan kiralık evleri veya odaları görebilir, bütçenize en uygun konaklama ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Packpoint

Packpoint size gideceğiniz konumda ne tür sosyal aktivitelerin olduğunu bu aktiviteler için yanınızda götürmeniz gereken eşyaları listeleyen bir uygulamadır. Seyahat sürenizi seçtiğiniz zaman size yağmur yağıp yağmayacağını, çamaşır yıkama imkanınızın olup olmadığını bile söyleyebiliyor.

XE Currency

XE Currency bildiğiniz döviz uygulamasıdır. Her ülkenin para birimini seyahat edeceğiniz ülkenin para birimine gün olarak çevirerek hesaplayabilirsiniz. Özellikle yurt dışına seyahat edecekler için olmazsa olmaz uyguların başında geliyor.

Tripadvisor

Herhangi bir şehire seyahat edeceğiniz zaman “Bu şehirde nereyi gezip görmeliyim?” diyorsanız TripAdvisor tam bu sorunuza cevap vermek için oluşturulmuş plartform.  TripAdvisor size konaklama yapacağınız otelden tutun, katılacağınız etkinliğe, şehir rehberinden, restoranlara bir çok konu hakkında bilgi veriyor. Üstelik kullanıcıların yaptığı yorumları okuyarak, kalacağınız otel hakkında bilgi alabilir, etkinliklerin kalitesini öğrenebilirsiniz.