Karalamalar

Haftalık Z Raporu #3

Haftanın ilk gününe berbat bir giriş yaptım, çıkışı da bir hayli berbat…

Tadilatın bitmesine az kaldı

Ben bir market amelesiyim. 8,5 saat çalışıyorum. Bunun 1 saati yemek, yarım saati çay molası. Dinlenmek için çok iyi zaman fakat beyin olarak dinlenemiyorum. Özellikle iki ay kadar aldığım rapor beni işimden epey soğutmuş. Son bir haftadır fark ediyorum bu durumu. İşimi seviyorum fakat az kişi çalıştığımız için işler hep üst üste biniyor, bitmiyor. Sonra bir ton tantana. Tüm tadilatın bitmesine yaklaşık 2 ay kadar var. Benim çalıştığım departmanın tadilat ve taşıma işleri iki gün sonra tamamen bitiyor. Hem müşteri, hem etrafın taşınması, toplanması, ürünlerin tekrar dizilmesi insanda çalışma isteği bırakmıyor.

1500 TL günısı tankı parası

Günısıyı bilmeyeniniz yoktur diye tahmin ediyorum. Bizim tankın içi paslanmış, rezistansı küflenmiş bozulmuş. iki tank, bir rezistans ve birkaç elektriksel bağlantının maliyeti 1500 TL. Komple günısı fiyatları neymiş bir bakayım dedim. 2-3 binden başlıyor. Yenisini taktırmak mantıklı geliyor ama iş işten geçti artık. Salı sabahı gelip yapmışlar. Çok soğuklarda ve güneşli olmayan günlerde elektriği açıp rezistansın suyu ısıtmasını sağlıyoruz. Mantıklı bir fikir bu fakat elektriğini açık bırakırsanız tankınız patlayabiliyor. Bir defa başımıza gelmişti. Tank patlamamış ama bağlantı yerlerinden su fışkırıyordu. Caaanım günısı…

Nihayet Red Dead Redemption 2’yi aldık

Uzun zamandır fiyatının düşmesini beklediğimiz Red Dead Redemption 2 oyununu nihayet alabildik. Alabildik çünkü 3 kişi birleştik. 469 TL vermemek için aylarca direndik. Direndik ve kazandık. 299 TL’ye düştüğünü görünce memlekette bayram havası olmuştu. Şuan günlerden Çarşamba. İşten gelir gelmez arkadaşımın üyeliği üzerinden oyunu indirmeye başladım. Belki sonraki yazılarımda oyunla ilgili bilgiler veririm.

Akşam 9’dan sonra sadece yoğurt yemek

İki aylık yatış sürecinde lordlar gibi beslendiğim için biraz göbek yapmıştım. Spora gidip mekik, plank vb hareketler yapıyorum fakat yetmiyor. Bünyemi aç bırakmadan, sabaha kadar beni tok tutacak bir kase yoğurt en sağlıklı yöntemlerden birisi. Sabah kahvaltısı genellikle dört haşlanmış yumurta bir poğaça, bazen 100 gr lor, 4 haşlanmış yumurta oluyor. Öğlen yemeği mecbur iş yeri yemeği. Akşam 6 gibi geldiğimde az porsiyonlu ev yemeği yiyorum ve karnım zırlamaya başladığında yapıştırıyorum bir kase yoğurdu. Bazen yoğurt yemeyip laktozsuz süt içiyorum. Vücut oranlarım çok çarpık değil ama bu minnoş göbek erimeli.

Haftayı yorgun kapatıyorum. Yeni haftada daha zinde olmak için bazı vitaminlerin desteğine başvurabilirim. Rapor bitti.

Kuzgun

Bilim, uzay, teknoloji, fantastik şeyler, kitaplar, filmler, diziler, ilginç şeyler üzerine kurulu hayatımın bir bölümünü okuyabileceğiniz blog sayfasıdır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Inci
Inci
11 Şubat 2019 09:51

Işinde kolaylıklar diliyorum.Herisin ayrı bir zorluğu var.Tank konusunda bilmiyordum.Ama baya pahalıymış.
Yeni oyununa icin de bol keyifli oyunlar olsun ;)
Keyifli bir yazıydı.

mavianne
mavianne
14 Şubat 2019 13:04

yoğurt en iyi seçim

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Blogtan çok kazanamıyorum zaten. Reklamlara boğulmuş bir blog değil burası.