Haftalık Z Raporu #4

Hafta içi yazamıyorum, yeminle billah yazacak derman bulamıyorum. Tabi bir de ilham pek uğramıyor. Belirsiz bir süre sadece Z raporu konularını okuyabilirsiniz. Z raporunu artık haftanın sonunda değil, hafta içinde taslak şeklinde güncelleyerek yazacağım. Mesela şu an gecenin 01:28’i günlerden perşembe. Neden bu saatte yazıyorum? Çünkü işten yeni geldim ve rapora başlayayım istedim. Promosyon değişim gününde işe geç gidip geç çıkıyoruz. Bu her iki haftada bir oluyor. Öyle bir gün işte…

Bu haftaki mutluluk sebebim

Salı günü mailime düşen bir bildirim günümü şenlendirdi desem yeridir. 2011-12 yıllarında takıldığım bir metal&rock forumu vardı. Uzun bir süredir kapalıydı ve tekrar açılış yapmış. Kendi halinde on numara bir forum sitesi. Nasıl biliyor musun? Hani emekli olmuşsun da sessiz sakin bir beldeye taşınmışsın hissiyatı oluşturuyor. Tekrar hoş geldin Metalgezegen.com (Sevgili B.T. Eğer bu yazımdaki site adresini indexlerden gördüysen ben forumdaki o blog yazarıyım)

Pera dinlemeye başladım

Kanırta kanırta dinlediğim bir grup. Özellikle son zamanlarda daha çok dinlemeye başladım. Dinlememin bir sebebi olmalı diye düşünüyorum ama o sebep nedir tam kestiremiyorum. İlginç bir grup, eğlenceli, depresif hepsine ayak uydurabiliyorlar. Bu paragrafları yazarken biyografilerini okudum. 2008 çaldıkları grubun dağılmasıyla iki kişi olarak devam etmişler. Gökhan Mandır (solist) ve Hakan Ünalan (davul). Gruba sonradan dahil olan üyeler Kaya Sevinç (gitar), Barış Ceylan (bas gitar)

Grubun Peraband adında Youtube kanalları var. Bu kanalda şarkı sözlerini videoda görebiliyorsunuz. Sanırım Lyric video deniliyordu buna. Grubun bazı şarkıları Nu-metal esintileri içeriyor. En sevdiğim türlerden birisidir Nu-metal. Şarkıları genellikle depresif, ağlamalı, hönkürmeli türden. Seviyorsan git dinle bence.

Taslak güncelleme 15.02.2019- 14:57

El kireçlenmesi

İyi kötü kırık iyileşti derken kireçlenmeyi hiç hesaba katmamıştım. Yapabildiğim kadarıyla el fizik tedavimi kendim uyguladım. Hareket kabiliyeti %99 oranında iyi ama bazen soğuk bir ortamda sızlama yapıyor. Sızlama yapan yerlerin kırığın olduğu bölgeler olmaması iyiye işaret mi kötüye işaret mi bilemedim. Bildiğim tek şey yaz gelmeden şu kireçlenmeleri atmak. Porçöz falan mı içsem ne yapsam? Sıcak su tedavisi yapıyorum. Çok ağrırsa ağrı kesici içiyorum. Bir öneriniz varsa benimle bölüşün lütfen.

Temizlik zamanı

Bu sefer eskiden kalma bisiklet parçalarımın hepsini ihtiyaç sahiplerine 1 TL’ye vereceğim. 1 TL olmasının sebebi de ticaret yapmış olmak. Bisiklete dair birçok aksesuar, yedek parça malzemelerimi bu şekilde elimden çıkarmayı düşünüyorum. Yıllardır bekliyorlar, kullanmıyorum. Umarım gerçekten ihtiyacı olan biri alır. Geçen haftalarda kullanmadığım eşyaları bağışlamıştım. Hem güzel bir duygu bu. Kullanmadığınız eşyaları ihtiyaç sahiplerine verebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
efsunvari
efsunvari
18 Şubat 2019 22:29

Çok keyifli bir rapor olduğu kesin :)

Bir Tutam Karınca
Bir Tutam Karınca
19 Şubat 2019 21:48

Kemik kırıklarında, özellikle soğuklarda o sızlama hissi hiç geçmiyor. Hareket kabiliyetini geri kazandıysan şanslısın. Varsın azıcık sızlasın.

Başa dön tuşu