Düşünceler · 24 Şubat 2019 9

Haftalık Z Raporu #5

Ben bu seriyi iyi tutturduğumu düşünüyorum. Beni biraz düşündüren konuya eklediğim resmin hep aynı olması. Sizce konu resmi sürekli değişik mi olsun yoksa bu şekil seri olduğu belli mi olsun? Alt kısımdaki yorum şeysinden düşüncelerinizi iletebilirsiniz. Ayrıca bu konu 20.02.2019 çarşamba akşamı yazılmaya başlanmıştır.

Kabak çekirdeği

Her şey Altıntop kuruyemiş dükkanına girmemle başladı. Bir kaç çeşit çerez aldıktan sonra kabak çekirdeği gözüme ilişti ve yarım kilo aldım. Ben kabak çekirdeğini bu kadar çok sevdiğimi bilmiyordum. Her hafta yarım kilo alıp nam nam yiyorum. Yüksek oranda magnezyum, demir ve çinko içerdiğini bu yazıyı yazarken öğrendim. Bir avuç kabak çekirdeği hafıza sorunlarına iyi geliyormuş. Antioksidan etkisinden dolayı kalbe de iyi geliyormuş. Vücuttaki yara berelere A vitamini ışınlayarak iyileşmesini sağlıyormuş. Daha birçok vitamini büyesinde barındıran kabak çekirdeği ile ilgili detay bilgiye sağlık sitelerinden ulaşabilirsiniz.

12 yaşlarında spora başlayan çocuk

Yaşından pek emin olmasam da 12 civarlarında olduğunu düşündüğüm hafif tombalak bir çocukla karşılaştım bugün (çarşamba). Bir süredir aynı salona gidiyorum, ufaklığı görmemiştim hiç ama gözüm bir yerlerden ısırıyor. Bir müşterinin çocuğu olabilir. Neyse konumuz çocuğun kimin olduğu değil. Konumuz, o yaşta bilgisayarda, mobilde oyun oynamak yerine spora giden bir çocuk, ülkeye olan inancımı arttırdı resmen. Hareketleri de bir güzel yapıyor şerefsizi yirim yaw 🙂 Sözün özü, spor yapın annem, spor yapın. Fırsat varken her bir şeyi yapın.

Haftanın ortası olduğu için pek bir gelişme olmadı. Pazara kadar neler olacak görelim bakalım.

İşler güçler ve üst üste iki halısaha maçı

Bugün Cumartesi. Perşembe öğlen 14:30 sularında mesaim başlamıştı. Yarım saat geç başlayıp, yarım saat geç çıktık işten. Yeni soğutma sistemine geçildiği için tüm soğuk dolapların ve depoların boşaltılması işi vardı. Malzemeleri tekrar reyonlara biz dizeceğimiz için evlere dağılıp iki üç saat kadar uyuduk ekipçe. Öncesinde GS-Benfica maçını izledik. 03:00’e doğru arkadaş aradı beraber işe gittik. Felaket derecede bir yorgunluk oldu haliyle. Uykusuzluk, yorgunluk adamı bitiriyor. Öğlene doğru çıkış yaptık. 4 saat kadar uyuyup akşamki maça hazırlandık. 22:00’de maça başladık. Hafif yağmurlu. Oynadık kazandık 2 golle süsledim kariyerimi falan. Gece 12’de yine bir maçım vardı. 5 km kadar bisiklet sürüp iş yerine bıraktım. Arabalarla gittik. Yağmur hızlandı, göz göz görmemeye başladı. Biz yine de çıktık oynadık. Bu sefer yenildik ama olsun. Karşı takım hem genç, hem de yetenek doluydu. Deyim yerindeyse içimizden geçtiler.

Ve pazar gecesindeyiz…

Cumartesi akşam haldır huldur yağmur yağarken arkadaşa gitmek için evden çıktım. Takıldık, iki shot tekila içtikten sonra yataklarımıza çekildik. Arada bir arkadaş evinde kalmak bana iyi geliyor nedense. Bu paragrafı yazarken eve daha yeni gelmiştim. Biraz uykum var ve karnım ağrıyor gibi. Hasta olmam umarım.

Haftaya Z raporunda görüşürüz. Belki arada bir iki yazı girerim.