Düşünceler · 3 Mart 2019 2

Haftalık Z Raporu #6

Haftalık rapora perşembe günü başladım. Şu saate kadar pek bir gelişme olmadı ama…

Yener Çevik kimdir?

Rap’in Müslüm Baba’sı olduğu düşünülen Yener Çevik adlı Rap sanatçısını keşfettim. 1979 İzmir doğumlu. 1995’te atıldığı Rap müzik piyasasında -okuduklarıma göre- hatırı sayılır bir yere sahipmiş. Asbest ve Sokak Kafası isimleriyle de iş yapmış. Youtube videoları arasında kaybolmuşken laps diye tontiş yanaklı bir adam çıktı karşıma. Dedim “Bu kimmiş acaba?” Senden Gizledim isminde bir şarkısını açtım ve müziği muhteşem geldi bana. Başka şarkılarına da baktım. Donar adlı şarkısı da çok iyi. Ekşi’de yorumlara baktım, bazıları “eh işte” demiş, bazıları yerden yere vurmuş, bazıları da Rap’in babası demiş. Wikipedia’dan detaylara baktığımda iç burkan bir olayı okudum. 2012 yılında bayram tatili için İzmir’e gelirken arabası altı defa takla atmış. Birçok yerinde kırıklar oluşmuş ve platin takılmış. Sesinde bir yaşanmışlık var Yener Çevik’in. Tabi bunun adını koyamıyorum şimdi. Rap müzik arada bir dinlerim. Gerçekten iyi sanatçılar var. Bu iyi sanatçılar arasına Yener Çevik’i de eklemem Cosmos’un bana bir lütfu olsa gerek.

Doğum günümdü

Şu an günlerden 3 Mart. Saatler 01:02’yi göstermekte. Bir kaç saat önce ufak bir pasta kesip yarım kadeh böğürtlen şarabı içtim. Yanında üç çeşit peynir vardı. Sıradan basit beyaz peynir, en sevdiğim gravyer ve kaşar peyniri. Üç beş siyah kuru üzüm, yine üç beş ceviz ile gecemi neşelendirdim. ben içki içmeyi harbiden unutmuşum. Böyle iyi değil mi?

Bumblebee filmini izledim

Bumblebee’yi severek izleyeceğimi düşünmemiştim zaten. Vasatın bir üstü, iyinin bir altı arafta bir yerlerde kalmış bu film. Adını koyamadığım bir olmamışlık var. Bumblebee konusunu anlatmaya gerek bile görmedim. Transformers fanıysanız ve izlediyseniz gelin sizinle iki hoş sohbet edelim.

Haftalık Z Raporu artık bol resim içerecek ve her haftanın kapağı farklı olacak. Böylelikle yazılar tekdüzelikten kurtulacak.

Hafta bitti. Yeni bir şeyler için yeni bir hafta beni bekler.