Karalamalar

Haftalık Z raporu #7

Haftalık Z Raporu #4 nerede?

Hatfalık Z raporuna Cuma 23:49’da başladım ve ilginç bir hata ya da dalgınlığa rast geldim. Bilmiyorum fark ettiniz mi ama haftalık Z raporu 4 yok. Taslakta bırakmamışım, atladığım bir hafta yok ama nedense direkt olarak üçten beşe atlamışım. Çok ilginç bir durum gerçekten.

Ne mi yapıyorum?

Şu satırları yazarken puding yiyorum. Evet bu saatte ve diyeti hiç düşünmeden. Bir saat önce de yarım kokoreç yedim. Diyeti miyeti her şeyi bozdum. Spor günüm değildi, iş çıkışı minnoş minnoş evime gidecektim. Eski bir iş arkadaşı gelmiş, “Hadi kokoya düşelim” dedi. Kokoreçe biraz zaafım olduğundan istemeye istemeye kokoreçe gittik. Neyse ki yarın spor günü, hunharca terlersem o yarım kokoreçin ve bir kase pudingin günahını çıkarırım gibime geliyor.

Faruk’a yeni lastik ve jant aldım

Faruk

Faruk benim yol bisikletimin adı. Jantı standart profil ölçülerinde olmadığı için iç lastik bulmakta sıkıntı yaşıyordum. Ayrıca lastiğinin artık eskimesi ve zırt pırt patlaması bezdirdi resmen. Kıydım paraya gittim aldım. Faruk’la alakalı ayrı bir konu açmayı düşünüyorum. Bu yüzden çok detay vermeye gerek yok.

Ağırlaştırılmış spor

Biliyorum aşırı ağır çalışmak iskelet sistemine ve kaslara ciddi zararlar veriyor fakat ağrımayan kas paslanır şeklinde bir felsefeye sahibim bu hafta. Dün (perşembe) iş çıkışı spora gittim. Makinelere bağlı çalışıyordum o gelene kadar. Bir iki set daha makinelerle çalıştıktan sonra ağırlıklara yöneldim. Bileğimin acımasına aldırış etmeden 60 kg’lik bench press’i hafif yardımla çalıştım. Bunu yapabiliyor olmak biraz gaza getirdi. Sonra yine fazla ağırlık alarak başka hareketler yaptım. Şu an kanatlarım ve arka kolumda tatlı bir ağrı var. Bu iyiye işaret.

Keşifler

Amerika yeniden keşfedilmedi ama iki adet “iyi” dizi izledim. Bunlardan ilki Umbrella Academy, ikincisi Superstition. Yakında incelemelerde bulunabilirim.

Haftanın son gününden selamlar. Raporu erken saatlerde gönderdim çünkü akşama eski iş arkadaşlarla vur patlasın çal oynasın çay kahve muhabbet edeceğiz.

9
Kimler Neler Demiş?

avatar
5 Konuya verilen yorumlar
4 Yorumlara verilen cevaplar
5 Takipçiler
 
En çok cevap verilen yorum
En yeni yorumlar
6 Yorum sahibi
Az Biraz MolaKenar YazarıAntalyalıbloggerduvartakvimiKuzgun Son yorum yazanlar
  Yazıya abone olun  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Bir Tutam Karınca
Ziyaretçi

Azıcık kısa bir z raporu olmuş bu hafta. Hemencecik bitti. Bu arada bu z raporunu her gün yazar kasa kapanışında çekerdik. Yazını okuduğumda o market günleri geliyor aklıma 🙂

duvartakvimi
Ziyaretçi

kokoreçe bayılırım …dizileri not aldım…güzel bir hafta olmasını dilerim…

Antalyalıblogger
Ziyaretçi

Bu seriyi çok sevdim esinlenerek bende bir şeyler yapabilirim 🙂

Kenar Yazarı
Ziyaretçi

Sayın Kuzgun, puding ve kokoreç ikilisi ilginç bir ikili olmuş. Beni biraz düşündürdü. Resmen ağızda karnaval havası… 😀
Ayrıca raporun 3’den 5’e atlaması, bir reklam malzemesine dönüşebilir. O tür hareketler yapan filmler biliyoruz. İlginç şeyler her zaman merak edilir ve konuşulur. Tıpkı İstanbul’da 4.Levent var da 2 ve 3 nerede gibi…

Az Biraz Mola
Ziyaretçi

Afiyet olsun.. daa gece gece bunu okumam pek iyi olmadı nereden kokareç bulacam ben şimdi 🙂