Düşünceler · 10 Mart 2019 9

Haftalık Z raporu #7

Haftalık Z Raporu #4 nerede?

Hatfalık Z raporuna Cuma 23:49’da başladım ve ilginç bir hata ya da dalgınlığa rast geldim. Bilmiyorum fark ettiniz mi ama haftalık Z raporu 4 yok. Taslakta bırakmamışım, atladığım bir hafta yok ama nedense direkt olarak üçten beşe atlamışım. Çok ilginç bir durum gerçekten.

Ne mi yapıyorum?

Şu satırları yazarken puding yiyorum. Evet bu saatte ve diyeti hiç düşünmeden. Bir saat önce de yarım kokoreç yedim. Diyeti miyeti her şeyi bozdum. Spor günüm değildi, iş çıkışı minnoş minnoş evime gidecektim. Eski bir iş arkadaşı gelmiş, “Hadi kokoya düşelim” dedi. Kokoreçe biraz zaafım olduğundan istemeye istemeye kokoreçe gittik. Neyse ki yarın spor günü, hunharca terlersem o yarım kokoreçin ve bir kase pudingin günahını çıkarırım gibime geliyor.

Faruk’a yeni lastik ve jant aldım

Faruk benim yol bisikletimin adı. Jantı standart profil ölçülerinde olmadığı için iç lastik bulmakta sıkıntı yaşıyordum. Ayrıca lastiğinin artık eskimesi ve zırt pırt patlaması bezdirdi resmen. Kıydım paraya gittim aldım. Faruk’la alakalı ayrı bir konu açmayı düşünüyorum. Bu yüzden çok detay vermeye gerek yok.

Ağırlaştırılmış spor

Biliyorum aşırı ağır çalışmak iskelet sistemine ve kaslara ciddi zararlar veriyor fakat ağrımayan kas paslanır şeklinde bir felsefeye sahibim bu hafta. Dün (perşembe) iş çıkışı spora gittim. Makinelere bağlı çalışıyordum o gelene kadar. Bir iki set daha makinelerle çalıştıktan sonra ağırlıklara yöneldim. Bileğimin acımasına aldırış etmeden 60 kg’lik bench press’i hafif yardımla çalıştım. Bunu yapabiliyor olmak biraz gaza getirdi. Sonra yine fazla ağırlık alarak başka hareketler yaptım. Şu an kanatlarım ve arka kolumda tatlı bir ağrı var. Bu iyiye işaret.

Keşifler

Amerika yeniden keşfedilmedi ama iki adet “iyi” dizi izledim. Bunlardan ilki Umbrella Academy, ikincisi Superstition. Yakında incelemelerde bulunabilirim.

Haftanın son gününden selamlar. Raporu erken saatlerde gönderdim çünkü akşama eski iş arkadaşlarla vur patlasın çal oynasın çay kahve muhabbet edeceğiz.