Düşünceler · 17 Mart 2019 0

Haftalık Z Raporu #8

Günlerden çarşamba…

Üzerimde dandik bir yorgunluk ve boğaz acısı var. Pazartesi yaptığımız maçtan sonra biraz üşütmüş olabilirim. Hafif terli bisiklet sürerek eve gittim çünkü. Maç yaptığımız takımı 19-1 yendiğimizi de şuraya iliştireyim. Bir önceki hafta 8-4 yenmiştik. Onlar iyice bilenmişler, biz de bilenmenin nirvanasına çıktık ve biraz hezimete uğrattık. Kendileri kaşındılar, oysaki Abilerinizi çağırın tembihinde bulunmuştuk. Pazartesi günü bizim departmandan bir arkadaş başka bir şubeye eğitime gitti. Bu şubedeki elemanlarla maç yapmıştık. Bütün gün bizden bahsetmişler, birbirlerine suç atmışlar. Muhtemelen bir daha maç yapmayız. Ayrıca geç saate alıyorlar maçı, 12-1 maç saati mi olur yahu? Satırları yazarken Supradyn yudumluyorum. Vitamin desteğiyle şu ufak halsizliğimi yok edebilirsem herkese benden çay.

Dizi keşifleri

Bir önceki Z raporunda yeni diziler keşfettiğimi yazmıştım. Bu raporda da size iki dizi önerisinde bulunacağım. The Order ve Bunu Sakın İzlemeyin adlı iki yapım. Diziler hakkında yorumlarımı ileri bir tarihe bırakıyorum. Canım isterse yazarım, istemezse de yazarım. Sonuçta ruh hali bana ait. The Order dizisi kısaca büyücülük ve kurt adam üzerine, Bunu sakın izlemeyin dizisi ise korkunç ölümler üzerine bir dizidir. Psikolojiniz bozulabilir. Uyarmadı demeyin.

Şit!

Halen çarşamba günündeyim. Perşembe olmasına 12 dk. kalmış. Gün içinde beni hayretler içinde bırakan bir haber izledim. Haberin içeriği Vatikan’ın eski en üst düzey yetkilisi 96 yılında iki erkeğe tacizde bulunuyor. Dava yeni sonuçlanıyor 6-7 yıl hapse mahkum oluyor. Detaya inmeye gerek yok. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz yorumlarda belirtin lütfen.

İsrail sorunu

Yine haberlerde denk geldiğim her zamanki İsrail şiddeti. Mazlumlar ölüyor, direnenler gözaltına alınıyor. Filistin’in çilesi gözler önünde ama niye kimse bir şey yapamıyor. Türkiye neden Filistin’ne destek çıkamıyor? Suriye’yi delik deşik edip terörden kısmen temizlediler. Temizlediler çünkü oradaki teröristler resmi olarak bir yere bağlı değiller, bir devlet değiller, insan değiller. Sözün özü Türkiye İsrail’e neden kafa tutamıyor. Af edersiniz g*t kadar ülkeyi tükürükle boğacak gücümüz var. Neyin stratejisindeyiz anlamıyorum. Haberdeki kesitlerde bir adam cemaat ile namazdayken arapça ağıt yakar gibi bir şeyler söylüyor. Muhtemelen dua ediyor ama bu dualar görüldüğü üzere bir işe yaramıyor. Ayrıca hiç bir arap ülkesi de çıkıp Filistin’e dokunmayın demiyor. Tam çıldırmalık durum.

Haftanın son günü…

Yine bitik ve hasta bir şekilde bu haftayı kapattım. Hafta başı bademciklerim şişmişti. Şimdi bademcikler iyileşti ama kuru bir öksürük var. Ciğerlerim üşümüşler yazık. Geçen oynadığımız maçtan sonra oldu bu. Soğuk soğuk bisiklet sürmeler falan artık yavaştan kesmem lazım bunu. Kesmekten kasıt maçtan sonra bisikletle eve dönme olayı. Arkadaşlara söylerim bırakırlar.

Yeni Zelanda katliamı

Bu hafta Müslümanlar büyük bir katliama uğradı Yeni Zelanda’da. Cuma namazı kılmaya giden insanları öldüren aşırı milliyetçi ve Hristiyanlığı yaymaya çalışan bir yavş*k günümüzün içine etti. Ölenlere başsağlığı, yaralılara acil şifalar. Ekşi sözlükteki bir yazar da göz altına alınmıştı dün akşam. Katliamın burada da yapılmasını istemişti. Bunun Müslümanlıkla alakasını bırak, insanlıkla bile uzaktan yakından alakası olamaz. Bu şerefsiz, insan bile değil.

Haftanız iyi geçsin…