Karalamalar

Hangisini tercih edersin #MİM

Kısmen zor soruların sorulduğu bir MİM başlattı Rehitu. O mu bumu tarzı bir MİM olmuş, haydi başlayalım.

#Soru: Hangisini tercih edersin? Uçabilme yeteneğinin olmasını mı yoksa su altında da nefes alabilmeyi mi? Neden?
#Cevap: Uçmayı isterdim. İsterdim çünkü otobüse taksiye para vermezdim. Şu insan halimle uçmak öyle binlerce km yukarılardan olmayacaktır. Şöyle bir 3 metre kadar yükselip 10-15 km/s gidebilmeyi gerçekten çok isterdim. 

#Soru: Hangisini tercih edersin? Sonsuza dek etrafının kitaplarla çevrili olmasını mı yoksa evcil hayvanlarla mı? Neden?
#Cevap: Bu soruya evcil hayvan demek isterdim fakat sorumsuzluk almış başını gitmişken hayvanlara eziyet etmenin bir alemi yok diyerek kitap diyorum. Çünkü kitaplar insanın zekasını geliştirebilir. Kafanda bir hikaye oluşturup orada yaşayabilirsin. 

#Soru: Hangisini tercih edersin? Büyük ellere sahip olmayı mı yoksa büyük ayaklar mı? Neden?
#Cevap: Büyük el diyeceğim fakat aklıma pek mantıklı bir sebep gelmiyor. Büyük ayak büyük numara ayakkabı demek ve bulunabilirliği az olur. Büyük elin zararının olmadığını düşünüyorum. Aksine tutuş kuvveti artabilir, basketbol topunu avuç içine alıp smaç basılabilir. Normal şartlarda parmaklarla sıkıştırarak top tutulabilir ama topun komple elin içinde olması daha iyi gibi sanki.

#Soru: Hangisini tercih edersin? Geriye kalan hayatının tamamında çay içmeyi mi yoksa kahve içmeyi mi? Neden?
#Cevap: Kahve içmeyi isterdim ama şu dandik üçü bir arada olanlardan falan olmayacak. Duru bir içim sağlayan Kolombiya kahvesini ölene kadar içebilirim. Kahve zinde kalmayı sağlar, odağı arttırır, yağ yakımına yardımcı olur. Bu nedenlerden dolayı kahveyi seçiyorum.

#Soru: Hangisini tercih edersin? Saçsız, tüysüz (kaşlar ve kirpikler de dahil) olmayı mı yoksa çok kıllı olmayı mı? Neden?
#Cevap: Bu soru gerçekten zor :) Kılsız olsan yumurta gibi, kıllı olsan maymun gibi görüneceksin. Tamamen tüysüz olmak güneşin zararlı etkilerinden korumaz. Kafadan aşağı taraf sıfır tüy yün kıl olabilir ama kafanın her yeri dazlak olması gülünç bir durum. En iyisi kıllı olmak. Kışın üşütmez :) Biraz sosyal fobi oluşturabilir. Ayrıca bir söylentiye göre kızlar döşü kıllı erkek seviyormuş :P

#Soru: Hangisini tercih edersin? Sınırsız döner mi yoksa sınırsız kokoreç mi? Neden?
#Cevap: Soru gibi soru :D 100 gr. kokoreç ile 100 gr. et dönerin besin değerleri neredeyse aynı fakat ben kokoreçi seçmek istiyorum. Arkadaş ortamım biraz kokoreççi. Ara sıra bira içtikten sonra hadi kokoya düşelim deniyor, hiç dönere düşelim diyeni duymadım. Açken bir buçuk kokoreç yiyebiliyorken, dönerde bir lavaşı geçemiyorum. Kokoreç ya, seviyoz biz birbirimizi. 

#Soru: Hangisini tercih edersin? Ölüm saatini bilmeyi mi yoksa nasıl öleceğini bilmeyi mi? (Ölüm tarihini ve ölüm şeklini değiştiremiyorsun.) Neden?
#Cevap: Nasıl öleceğimi bilmeyi isterdim. İsterdim çünkü nasıl öleceğimi biliyorum ama tarihi bilmiyorum. Günlük rutinlere devam edip şakkadanak ölmek daha iyi bir fikir. Ölüm saatimi bilip mutlu olamam ben. 

#Soru: Hangisini tercih edersin? 500 yıl gelecekte yaşamayı mı yoksa 500 yıl geçmişte yaşamayı mı? Neden?
#Cevap: Zor bir seçim. Bir süredir yüzlerce yıl ileride yaşamak nasıl olurdu acaba diye kendime sorup duruyordum. Kendime sorduğum bu sorunun cevabı dünyanın açlıktan ve hastalıktan yok olacağı yönünde. 500 yıl öncesinde de yine hastalıklar ve sefalet içinde yaşayan insanlar vardı. Değişen bir şey yok. Ben bu soruya 500 yıl ileride yaşamak olarak cevaplayayım. Teknoloji aşırı gelişmiş olabilir, Mars’ta yaşam oluşmuş ve normal dünya düzeni kurulmuş olabilir. Hastalıkların hepsi zıbartılmış, Mars mükemmel ötesi bir yaşama hakim olmuş olabilir. Bunlar şimdilik ütopya. Biz iyi düşünelim iyi olsun.

#Soru: Hangisini tercih edersin? Her yıl yenilenen tek seferlik uluslararası bir uçuş bileti mi yoksa yurt içinde geçerli sınırsız uçak bileti mi? Neden?
#Cevap: Tabii ki uluslararası  bir uçuş bileti. Yurt içinde uçakla seyahat etmeye hiç gerek yok. Otostop ya da 80-100 liraya şehir değiştirebiliyorsun. 1 yıl para biriktirip uçağa para vermezsin, gittiğin ülkede paranı çatır çutur yersin. Mantıklı geldi bu bana.

#Soru: Hangisini tercih edersin? Dişsiz olmayı mı yoksa saçsız (kel) olmayı mı? Neden?
#Cevap: Bu sorunun cevabı belli. Tabii ki dişsizlkasjads. Şaka şaka kel olmak iyidir, karizmatik gösterir.

MİM bitti. Kanımca güzel bir çalışma oldu. Bu ilginç ve cevaplaması biraz zor olan soruları için Rehitu’ya teşekkürler. Sizler de bu MİM’e cevap vermek ister misiniz?

Kuzgun

Bilim, uzay, teknoloji, fantastik şeyler, kitaplar, filmler, diziler, ilginç şeyler üzerine kurulu hayatımın bir bölümünü okuyabileceğiniz blog sayfasıdır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
11 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Gonca'nın Dünyasından
Gonca'nın Dünyasından
30 Ocak 2019 21:55

Ne kadar zor bir mim. Soruları ben de cevaplamaya çalıştım. Asla secemedim.😔

Bir Tutam Karınca
Bir Tutam Karınca
30 Ocak 2019 22:42

Zaman aşımına uğramaz ise ben de bir ara yapabilirim. Oldukça eğlenceliymiş.

Recep Hilmi TUFAN
Recep Hilmi TUFAN
30 Ocak 2019 22:44

Kırmayıp katıldığın için teşekkür ederim Kuzgun.

Cevapların hepsi birbirinden güzel. Kokoreçin yeri bir başka senin de dediğin gibi. :)

Kenar Yazarı
Kenar Yazarı
30 Ocak 2019 23:30

Eğlenceli bir yazı olmuş. Merakla okudum cevaplarını. Ama şu kahve çay kıyasına verdiğiniz cevaba takıldım. Çay gibisi var mı ya 🤔 zengin fakir herkesin dostu 😁

Kenar Yazarı
Kenar Yazarı
Reply to  Kuzgun
1 Şubat 2019 08:50

Mantıklı bir sebep. Çay için demlik lazım. Demlenirse de kalabalık :) Her şeyi sallasak bile çayı demlemek gerekir.

Cem Kazan
Cem Kazan
2 Şubat 2019 06:54

Bence daha fazla bu şekilde mizah içeren yazılar yazmalısın Kuzgun 👍

sessiz haykırış
sessiz haykırış
9 Şubat 2019 13:17

Başarılı olmuş aynından bana da yaptırdılar :) mimci olduk çıktık .

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Blogtan çok kazanamıyorum zaten. Reklamlara boğulmuş bir blog değil burası.