Jean-Christophe Grangé – Siyah Kan

Güneydoğu Asya’da, Yengeç Dönencesi ile Ekvator çizgisi arasında bir yerlerde bir yol vardır.
Siyah kanla çizilmiş bir yol.
Korkunun ve ölümün hakim olduğu bir yol.

PARİS. İlk temas. KUALA LUMPUR. Hayat Yolu. Uçuşan ve Çoğalan. Sonsuzluğun işaretleri. KAMBOÇYA. Bal ve Fresk. TAYLAND. Arınma Odası. Dümyadan soyutlanmış bir mekanda neler olduğunu anlayacaksınız! BANGKOK. Gerçeğin Rengi aynı zamanda Yalanın da Rengi’dir! Ve PARİS. Her şey sona ermedi, yeni başlıyor.

ÇABUK OL SAKLAN, BABA GELİYOR.

Siyah Kan polisiye romandır. Benim gibi yıllar sonra ilk defa kitap okumaya başladıysanız bu kitap biraz durağan gelebilir. Siyah Kan’ı yeni okumaya başladım. Baş ucumda durmasına rağmen okumaya fırsatım olmadı. Yani kendimi tam anlamıyla okumaya veremedim. 35 sayfa okudum ve şu an kafamda bir hikaye oluşmadı. Daha iyi anlayabilmek adına baştan okumayı planlıyorum.

İnternet yorumlarına bakacak olursam, yere göğe sığdırılamayan bir kitap ile karşı karşıyayım. Seri ve profesyonel bir katile aşık olmuş okuyanlar var. Umarım aradığım türü Grange romanlarında bulabilirim. Profesyonel katilliğin nirvanasına ulaşmış bir adam ve bu adamı araştıran bir gazateci etrafında, çeşitli karakterlerle bezeli seri katil romanıdır. Katilin kim olduğu kitabın ilk sayfalarından belli oluyor fakat bu hikayenin amacı “araştırma” şeklinde ilerliyor. Bir insanı seri katil olmaya iten mevzunun ne olduğu araştırılıyor.

Yazıyı yayınladıktan sonra Siyah Kan kitabını baştan okumam gerekiyor. İlk okumamla şu zaman kadar geçen süre neredeyse bir ay.

Kitaptan bir alıntı ile yazıyı sonlandırayım.

Çocukları öldürmüş, eşlerini katletmiş, birkaç avro için komşularının karınlarını deşmiş bu insanlar, sanki bilinmeyen, yabancı bir gücün etkisi altındaydı.

Jean-Christophe Grange – Siyah Kan

Eski kapak görselim kayıp olduğu için https://okuryazarmualla.blogspot.com/2017/10/siyah-kan-jean-christophe-grange.html adresinden aldım.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu