Karalamalar

Kendi kendimle MİM etkinliği

Birtutamkarınca’dan gördüğüm, sanırım Kafadergi yazarından çıkan kendi kendimle MİM etkinliğine katılmak istedim. Hadi başlayalım.

Masaüstü fotoğrafım

Bilgisayarımın masaüstü fotoğrafını sormuş. Standart dağınık bir insan olmadığım masaüstü ekranımdan anlaşılıyor olsa gerek. Gördüğünüz sadece buz dağının görünen kısmıdır.

arka planda çadır ve dağlık arazi var. en sevdiğim.

Kafeye gittiğimde siparişim ne olur?

Özellikle şu olsun dediğim siparişim yok ama genellikle Türk kahvesi / Nescafe ve kek siparişi veririm. Bazen spesiyallerin tadına bakarım. Aralık ayında Vakko kafeye gittim arkadaşla. Evet bildiğiniz giyim mağazası olan Vakko’nun kafesi. Fiyatları muhteşör pahalı olmasına rağmen yine de gittik. Likorlü pasta denedik ve beğendik. Senede bir defa falan gideceğimiz bu kafeyi deneyimledik. Ortam çok nezih ve çalışanlar bir harika. Sanki Fransa’daymışsınız gibi hissediyorsunuz. Bu da böyle bir anımdır.

İlgili Makaleler

Google’da arattığım son şey nedir?

Üst paragraftaki likörlü pastanın linkini aradığım fakat sitesinde bulamadım. Eğer bu sayılmazsa bir önce aradığım ürün zamanında Aliexpress’ten aldığım bisiklet pedalı. Ürün tükenmiş.

Mesaj gönderdiğim veya aradığım son kişi kim?

Arkadaşım, Bim markette satılan Red Dead Redemption’lı PS4 fotoğrafını göndermiş Whatsapp’tan. 1999 TL fiyatı uygun ama kapasite olarak bize az. Lakin RDR 2 için alınabilir bir konsol olarak duruyor.

En son ne zaman sinema ve tiyatroya gittim?

En son Aquaman’a gitmiştim. Sinemaya ayda bir iki defa gitmeye çalışıyorum. Tiyatroya pek gidemiyorum ama geçen sene belediyenin ücretsiz bir sahnesine gitmiştim. Biraz çocuk tiyatrosu olduğu için yarıda çıktım. Eğer bu MİM’i yarın yazsaydım, tiyatroya en son dün gitmiştim derdim. Çünkü bugün evimin yanındaki tiyatroda Zümrüdüanka adlı tiyatroya gideceğiz.

Hangi diziyi herkesin izlemesini öneririm?

Ben genellikle fantastik/bilim-kurgu türünde izlediğim için bu kategoriden öneri yapabilirim. Bana bilim-kurguyu sevdiren Stargate serisini öneriyorum. Ayrıca uzay temalı The Expanse ve Origins adlı dizileri de öneriyorum.

En son hangi tür müzik dinledim.

Bu yazıyı yazarken Pera dinliyorum. Soft rock şekline tanımlayabilirim. Haftalık Z raporunda kısa bir bilgi gelecek. Sonraki yazılarımda detaylı bir incelemesini ele alabilirim.

Beni en çok ne çıldırtır

Sinyal vermeden sağa sola dönen zehirli araç sürücüleri ve aynaya bakmadan kapı açan düşüncesizler. Bisiklet kullananlar beni iyi anlayacaklardır.

İnternetteki ilk adım neydi?

Açıkçası pek hatırlamıyorum fakat m@nicdepresif ya da helllife olabilir. Metal müzik forumlarında takıldığımda hatırladığım nicklerim bunlar. Sonrasında web site işlerine sardım. İnternet hayatımın neredeyse ilk günlerinden beridir web sitelerle uğraşıyorum.

Peki favori emojim hangisi?

Tek favorim yok fakat en çok kullandığım ilk 4 şunlar

Kedi mi köpek mi?

Kedileri çok severim fakat kendi başlarına buyruk olmalarından dolayı tercihimi köpekten yana kullanıyorum. Köpekler insanlara daha sadık, evini de korur çoluk çocuğunu da korur.

Kuzey mi Güney mi?

Soru başlığı aklıma Kuzey Güney dizisini getirdi :) Ben seçimimi Kuzey’den yana kullanıyorum. Sıcak iklimde yaşamama rağmen soğuk iklimi daha çok seviyorum. Soğuğun insanı daha dinç tuttuğuna dair şüphelerim var. Doğru mu yanlış mı bilemem. Soğuk candır. Ayrıca soğuktan korunabilirsin, sıcaktan korunma dışarıda pek mümkün değil.

İstanbul ile alakalı en sevmediğim şey nedir?

Bir defa İstanbul’a gittim. Gördüğüm tek şey trafikti ve onca insanı bu şehir nasıl ayakta tutabiliyor anlamış değilim.

Kafamda genellikle neler döner?

Mesela bloğumun binlerce takipçiye ne zaman ulaşacağını düşünürüm. İş ile alakalı daha çok şey olur kafamda.

Dram mı komedi mi?

Sizce de gülmek insana çok yakışmıyor mu? İzlenen komedinin gerçek olmadığını düşünmek asıl dram…

Bu soruları cevaplamadan önce ne yapıyordum?

Haftalık Z raporu taslağını güncelledim. İnstagram’daki blog yazarları grubuna gönderilen yazıları okudum.

Yıl içindeki en favori günüm

En favori günüm tabii ki fitness günü. Bir heyecanla gidip, yorgun eve gelmeyi neden sevdim bu kadar anlamadım.

Size bir sır vereyim mi?

İki kişinin bildiği sır, sır değildir. Ahım şahım bir sırrım yok fakat masum bir sır vereyim. Orta okuldayken beden dersine eşofman getirmediğimiz için öğretmen birkaç arkadaşla birlikte suyun içinde şınav çektirmişti. Biz de contayı yakıp arabasını çizmiştik. Şöyle de bir sorun oldu sonralardan. Çizdiğimiz araba ona ait değildi. Biz öyle sanmışız :) Beni affet araba sahibi.

Bu MİM’in bu kadar uzun olacağını düşünmemiştim yahu. Bitti diye sevindim bir an :) Bu MİM’i üzerine almak isteyen varsa hadi yeşillendirin. İsim vererek zorla yazı yazdırmak gibi olduğunu düşündüğüm için artık MİM’lerde isim yazmayacağım.

Kuzgun

Bilim, uzay, teknoloji, fantastik şeyler, kitaplar, filmler, diziler, ilginç şeyler üzerine kurulu hayatımın bir bölümünü okuyabileceğiniz blog sayfasıdır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
6 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Mavianne
Mavianne
15 Şubat 2019 21:19

Mim şahane olmuş 👍
Uzun ve zor sorularmış
İstanbul’da trafik bu kadar olmasa cennet olur bence de

inci
inci
16 Şubat 2019 00:27

Seni yakından tanımak güzeldi. Keyifli cevaplar olmuş.Arac sürücüleri konusunda hem fikiriz..

Cem Kazan
Cem Kazan
16 Şubat 2019 14:36

Adam da benim arabayı kim çizdi diye düşünüp durmuştur 😉

Kenar Yazarı
Kenar Yazarı
16 Şubat 2019 21:33

Beğenerek okudum. Güzel bir MİM olmuş. Instagram’daki blog yazarları sayfası konusunda bir bilgim yoktu, yorumdan sonra bir bakacağım neymiş, ne değilmiş :)

Kenar Yazarı
Kenar Yazarı
Reply to  Kuzgun
17 Şubat 2019 20:40

EyvAllah hocam yanıtın için.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Blogtan çok kazanamıyorum zaten. Reklamlara boğulmuş bir blog değil burası.