Dizi

Korkunun ustasından Castle Rock dizisi

Castle Rock dizisi son zamanlarda keşfettiğim en iç gıcıklayıcı, en rahatsız edici dizilerin başında geliyor. Özellikle garip davranışları olan -sanırım şeytanın oğlu- ismini henüz bilmediğim bir karakter var ki gece görseniz cin şeytan vampir sanarsınız.

Castle Rock, içeriğinin hepsini Stephen King romanlarından almaktadır. Romanlardaki karakterler ve yine romanlarda geçen Castle Rock kasabasından geliyor. İlginç değil mi? Tek bir romana bağlı kalınmamış.

JJ. Abrams, Hulu TV ve Stephen King birlemiş ve “İnsanları nasıl daha fazla gerebiliriz?” diye birbirlerine sormuşlar ve muhtemelen JJ. Bey “Hadi Castle Rock çekelim”  fikrini ortaya atmıştır. Stephen King zaten dünden razıdır böyle bir diziye.

Castle Rock dizisi konusu

Henry adlı bir çocuk 91 senesinde ormanda kaybolur. Kış ayları olması sebebiyle her yer kar buz olmuştur. O zamanki polis şefi Henry’i bulmuştur fakat Henry hiçte soğukta kalmış bir durumda değildir, sapasağlamdır. Kaybolduktan 11 gün sonra bulunmuştur. Onca gün nerede ne içip ne yemiştir, nerede kalmıştır bilinmemektedir.

Sene 2018’dir ve Henry savunma vekili olmuştur. Texas’ta idama mahkum edilen kişilerin ölüm cezasını kaldırtmak için çalışmalar yapmaktadır. Yıllar sonra Castle Rock’a dönüş yapan Henry Deaver ilginç bir şekilde kasabalılar tarafından babasının ölümüyle suçlanır. Tabi buna şimdilik bir anlam veremeyeceksiniz.

Henry Deaver’ın kasabaya dönme sebebi Shawshank hapishanesinin dip köşede kalmış bir hücresinde bulunan isimsiz kişidir. Bu kişiyi bulan hapishane memurlarından birisidir. İsimsiz kişi tek bir şey söylemiştir, “Henry Deaver”. Ve olaylar yavaş yavaş gelişmeye başlar.

Stephen King romanları okuyanlar bu diziyi illaki seveceklerdir. Stephen King romanı okumayanlar da karakterleri bilmeyenler de bu diziyi izleyecektir. Sonuçta korku gerilim dizisi. Stephen King ve JJ Abrams işin mutfağında olduğu için ister istemez izleme dürtüsü geliyor.

Castle Rock izleyici yorumları arasında neredeyse kötü yorum olmamasının sebebi dizinin ne kadar dolu dolu olduğunu gösteriyor. Castle Rock ikinci sezonu ile ilgili henüz bir gelişme yok.

Kuzgun

Bilim, uzay, teknoloji, fantastik şeyler, kitaplar, filmler, diziler, ilginç şeyler üzerine kurulu hayatımın bir bölümünü okuyabileceğiniz blog sayfasıdır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Blogtan çok kazanamıyorum zaten. Reklamlara boğulmuş bir blog değil burası.