Düşünceler · 7 Nisan 2020 7

Mahalle yanıyor ben saçımı tarıyorum

Hiç iyi değiliz biraderim, hiç. Hiç. Her şeye rağmen yaşayabileceğimizi düşünüyorum lakin alınan tedbirler yeterli değil. Antalya olarak Covid ile ilgili çok bir sıkıntımız yok ama virüsün bana ve etrafımdakilere adım adım geldiğini görüyorum. Fısıltı gazetesinden yayılan bazı haberler aldım. Birkaç kişiye de sorunca durumun vahametini anladım. Evet başka bir şubeden birinde Covid 19 testi pozitif çıktı. Şubeyi bir gecede dezenfekte etmişler, çalışanları 2 haftalık karantinaya almışlar ve başka şubelerden kişilerle yine yola devam etmişler. Bu bana da olabilir çünkü onlarca kişiyle muhatabız. Bu yüzden hiç iyi değilim. Kafam dağılsın diye başka uğraşlar arıyorum ama bulamıyorum. Her gün 12-20 arası işe gidiyorum. Evden işe, işten eve leş bir yaşam tarzım oluştu. Zaten yorgunum yemek yeyip dizi izlerken uyuyorum. Her gün aynı terane…

Neden mi bu başlığı attım? Yazayım.

Canım çok sıkıldığında kendimi alışverişe veriyorum. Zamansız ve anlamsız şeyler alabiliyorum. Mesela geçen ay elimde başka bir tane olmasına rağmen JBL 500 BT aldım. Bu, dünyada alacağım en son şey olabilirdi.

Artık sinirlerimi hoplatan iPhone 6S modelinin sürekli şarjının laps diye bitmesi beni Xiaomi Mi 8 Pro almaya itti. İki buçuk yıl sonra Android telefon kullanmak biraz garip hissettirdi. Elim sürekli home butonuna gidiyor ama o artık yok. Mi 8 Pro’yu almak zorunda değildim bir şekilde iPhone ile idare edebiliyordum ama aldım yine de.

Yol bisikleti kullanıyordum belki bilirsiniz. Adı Faruk. Şu an duvarda lastik patlak şekilde asılı duruyor. Dört gün üst üste lastik patlayınca çıldırdım. Çıldırdım çünkü önüne geçemedim bu durumun. Hal böyle olunca girdim bikeandoutdoor.com sitesine Dahon Vybe D7 modelinden sipariş verdim. Dahon Vybe D7 katlanır bisiklet. Hunharca harcıyorum paramı, yarınlar olmayacakmış gibi.

Öğlen arkadaş aramıştı “Playstation oyunlarına baktın mı?” dedi. İnternette indirimlerin iptal olduğuyla ilgili haber ve twitler okumuştum. “Pahalandı artık” diyecek sandım ama Store’a girince resmen ağzım düştü. %60’a varan indirimler başımı döndürdü. Üç tane oyun almışım anasını satayım. Şunu, şunu ve bunu alarak artık para harcama serüvenime ara veriyorum. Umarım şu günler geçer de arkadaşlarımla Kaleiçi’nde içmeye gideriz.

İş yerinde tedbirler had safhada. Maske, siperlik ve eldivenle virüsün sonunu getireceğiz. Anasını mikicez onun! Sürekli el yıkamak bir süre sonra işkence oluyor çünkü ellerimi koruyamıyorum. Kimyasallarla yıkıyoruz ellerimiz kurudu. Buradan baĞyan kişilere sesleniyorum. vazelin ve arko zeytinyağlı krem kullandım ellerim ejderha derisi gibi oldu. Ellerimi yumuş yumuş edecek bir ürün arıyorum. Her yeri çatladı ve ufak ufak kılcal kanamalar başladı. Umarım bu şekilde bakteri virüs falan kapmam.

Kalabiliyorsanız evde kalın. Online alışveriş yapın. Yapın ki daha az kişinin evde kalmasına vesile olun. Sağlık Bakanlığı uyarılarına kulak verin, her siteden haber okumayın.

Psikolojimiz bozulmadan ve ölmeden 2020’nin bitmesini istiyorum artık. Ha bir de şey vardı, meteor çarpacakmış. Bu gerçek ama meteor dünyaya 6 milyon km uzaktan geçecekmiş. Sanıyorum ki pek bir etkisi olmayacak.

Haydi sağlıcakla…