Ortaya karışık bi’şeyler

Yazıya başlamadan önce yine açtım YouTube’u. Yener Çevik dinlerken aniden Enstrümantal Soft Rock parçalara yöneldim. Dinleyin, eminim beğeneceksiniz.

Bir süredir blog sayfama yazı girmeyişimin sebebi tamamen ilgisizlik. Üvey evlat gibi davranıyorum resmen. Şu editör alanını da özlemişim sanki. Geçenlerde aklıma geldi bir gireyim bakayım bloğa neler olmuş diye. Hiçbir şey olmamış. Aynı bıraktığım gibi kalmasının yanı sıra çok az yorum gelmiş. Bu da soğutuyor tabi. Blogçunun ilham kaynağı yorumlardır. Yorum yapın anam yorum.

Can sıkıntısından dandik sektörlere yöneldim ama bunların içinden bir tanesi benim ustalık eserim olacak gibi. Biraz ticari, biraz sosyal bir kitap sitesi projem var ve alınabilecek en mantıklı domain’i (site adresi) aldım. Nasıl bir site olacağıyla ilgili küçük notlarımı aldım. Bir marka firmasıyla anlaşıp domain’i tescil ettirdik ve o artık bir marka. Birkaç pürüz kaldı. Bittiğinde kağıt kürek gönderecekler ve marka benim olmuş olacak. Domain adresi mahkemelik görünüyor fakat benim tescil ettirmiş olmam süreci hızlandıracaktır. Belki eski davalar düşer. Domain’i bana vermeye karar verirler. Umarım ki nic.tr sitesi işlemleri hızlandırır. Tam kapsamlı, istediğim özellikteki web sitesini minimum 6 bin liradan kodlayabilecek bir arkadaşım var. Tabi bu para aşırı fazla. Sanırım Wordpress kurup güzel bir temayla taçlandırırım siteyi.

Yazamadığım sürede pek bir şey yaptığım söylenemez. Standart dizi halleri, sokakta takılmacalar, spor yapmalar, bisiklet sürmeler. Hayatım böyle geçiyor diyebilirim. Şu yaz sıcaklarında denize bile girmedim. Sahile kadar gidiyorum ama yüzmek içimden gelmiyor. Açıp kitabımı okuyorum serçe sesleri arasında. Bazen ıslak köpek dokunuyor ama olsun :d

Tolkien’in yarattığı Orta Dünya’nın ne kadar da derin bir evren olduğunu fark ettim. Birçok kitabını aldım. Okunma sırasıyla gitmeye çalışıyorum fakat Hobbit bittikten sonra Beren ile Luthien’e başlamıştım. Öncesinde Yüzüklerin Efendisi serisini bitirmem gerekiyor. Siparişini verdim bekliyorum. Sonrası Silmarillion, Hurin’in Çocukları diye gidiyor.

J.R.R Tolkien ve oğlu Cristopher Tolkien’in yazdığı kitapları aldım. Bir kaç tane hayatını anlatan kitaplar olabilir. Bakacüük canısı.

Hobbit ( Okudum)

Yüzüklerin Efendisi (Sipariş verdim. Yüzük Kardeşliği, İki Kule, Kralın Dönüşü)

Silmarillion ( Zamanında 33 TL vermiş almıştım. Her yerde tükenince çakallar tarafından karaborsa oldu 300’e kadar çıkıyordu fiyatı. Geçenlerde tekrar basıldı ve fiyat makul seviyelere geriledi.)

Hurin’in Çocukları (Sipariş verdim)

Kayıp Öyküler Kitabı 1 (Baskısı olmadığı için karaborsada ve fiyat 400-500 arasında. Gel de sövme. )

Kayıp Öyküler Kitabı 2 (Arşive attım.)

Bitmemiş Öyküler (Arşive attım.)

Tom Bombadil ve Maceraları, Büyük Wootton Demircisi, Ham’li Çiftçi Giles, Roverandom gibi Tolkien kitaplarını da sipariş verdim.

Beren ile Luthien (Şu an okuyorum)

Açıklamalı Notlarıyla Hobbit (Hobbit’in açıklamalı ve resimli hikayesidir. Arşive attım)

Kullervo’nun Hikayesi ( Orta Dünya’dan bağımsız bir başka Tolkien hikayesi.)

Güç Yüzüklerine Dair ( Frodo ve Bilbo Baggins’in taşıdığı, insanlara, Elf’lere, cücelere verilen yüzüklerin hikayesini, nasıl dövüldüğünü anlatıyor.

Alınması gereken daha kitaplar var fakat bu da can be abi :d Ağır ağır evrene ve Tolkien’lere dair ne varsa toplarım.

Güzel diziler keşfettim. Bir bir yazarım yakında. John Wick, Lord of the Rings ve Hobbit üçlemelerini bitirdim. Wu Assasins ve The Boy dizilerine başladım. Yakında içerikleri eklemeye çalışayım.

Blog temasını güncelledim. Birkaç ayar gelmiş onları yaptım ve son hali böyle olacak. Tema bana gayet hızlı geldi. Sizin taraflarda durum nasıl? Yavaşlık var mı?

Rica etsem kitap sitesiyle ilgili önerilerinizi alabilir miyim? Şunu ekleyin, şu illaki olsun, bu olmazsa ölürüm dediklerinizi mail ya da konu altından yazarsanız sevinirim.

İki tane bisikletim vardı, birisini sattım kaynak olarak kullandım, bazı borçları kapadım ve üst baş aldım biraz. Sattığım bisiklet Kezban olan. Severek kullanıyordum ama günümüz şartlarına göre ağır bisikletti. Çokça masraf etmiştim fakat ikinci el piyasası ölücü piyasası malum. Faruk duruyor henüz. 1 yıl kadar sonra satıp yeni bisiklet için kaynak olacak. Dolar da düşmüyor ki bisiklet fiyatları düşsün. Tıkandık kaldık anasını satiim.

Hadi sağlıcakla canısı.

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Kitap siteni merakla bekliyorum. Tescil işleri uzun sürüyor. Ben de Nachnuch için uğraşmıştım bir ara. Sermaye yatırımı yapmadan olmaz bu işler. Bu yüzden çok da kafana takma.
  Dizi önerilerini arayı çok açmadan yazarsan süper olur. Benimde ara ara bir bisiklet alasım geliyor. Fakat benim kızı satmaya gönlüm razı değil. Bu arada bisikletine isim vermen çok hoşmuş :)
  Deniz kenarına kadar gidip denize girmemek nasıl bir lüks sana anlatamam. Bunu denize özlem duyan biri yazıyor. Bu yüzden evet lüks :)
  Spor, bisiklet, gezmek tozmak ve bol bol okumak bunlar güzel şeyler.

  1. nachnuch güzel bir isim. okunuşu naknuk mu? dizileri yazacağım yavaştan. bekliyor bakalım şimdilik. kitap sitesiyle ilgili önerin varsa yazar mısın? bisikleti 1 sene içinde alacağım. güzel ve 10 k :S

   1. Naçnuç diye okunuyor :) aklıma gelenleri yazarım. Sanırım kuş gibi hafif olan bisikletlerden alacaksın. 10k iddalı bir rakam. Ben de o civara denk gelen motor baktım bu hafta. Belki seneye bir çılgınlık yapabilirim.

 2. Kuzgun hocam, daha sık yazılar yazmanı bekliyoruz. Ara sıra gelip Z raporlarını okuyordum. Şimdi onları da yazmaz oldun.
  Benimde muhteşem bir sanal kitap projem vardı. Her şeyi kafamda oturtmuştum ama en önemli şeyi yani parayı unutmuştum. Rafa kaldırdım :) WordPress’de olsa bir adım atmakta fayda görüyorum. Şimdiden başarılar…

  1. daha sık yazmaya gayret ediyorum ama olmuyor. sürtük ilham perim kaçtı. kafandaki kitap projenden bi kuble alsam belki feyizlenirim :D Z raporu yazmayı bıraktım. çok zaman alıyor :d

  2. Bu yorumu geçen sene yapmışsın ama ben nedense yeni görüp onaylıyorum :d kitap projem hala aktif değil çünkü domaini bir türlü salmıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu