Müzik

Pek tarzım değil ama yine de dinletiyorlar

Neredeyse dinlediğim tüm müzikler rock ve metal formattadır. Az da olsa diğer türlerden de dinliyorum. Dinlemekten zevk aldığım bir kaç sanatçıyı sizlerle tanıştırmak isterim. Zaten siz biliyorsunuzdur ama yine de yazayım istiyorum.

Mustafa Taş

Genellikle Sincanlı Mustafa olarak biliniyor. 2015 yılıydı sanırım, arkadaşın arabasında biralanırken dinlemiştim. Sen de anlarsın, Kalakaldım gibi alkolle dinlenilecek şarkılara imza atmış Ankaralı şarkıcıdır. Ayrıca orada burada duyduğunuz birçok Ankara havası şarkıları bu şahsa ait olabilir. Derinlemesine inceleyemedim Sincanlı Mustafa’yı. Arabesk Ankara havası yapıyor. Dinleyin ve düşüncelerinizi yazın. Sincanlı Mustafa’yı dinlerken kafanızın güzel olması önerilir.

Metin Işık

Son 2 yıldır hiç dinlemesem de bu yazıyı hazırlamama vesile olduğu için birkaç şarkısını dinledim. Hasret koydum ben adını, Ağla gözüm, Melek yüzlü sahtekar gibi arabesk dünyasını ters döndüren şarkılara imza atmıştır. 1967 Almanya /Essen doğumludur. Aslen pastırma diyarlıdır. Hayatı biraz garip ilerlemiş ama olsun. Belki bu yaşantısı O’nu böyle iyi şarkılar yapmaya itmiştir. Şarkılarını dinlerken rakı masasına oturmanız önemlidir.

Şanışer

Sanıyorum ki Şanışer’i 2017 başlarında keşfetmiştim. Gel ve Gece adlı çalışmalarıyla tanıdım. Kendisi Rap sanatçısıdır. Şanışer’in gerçek adı Sarp Palaur’dur ve 1987 İzmir doğumludur.

Bonus olarak bir kişi daha var ama onu Haftalık Z Raporu #6 yazısında göreceksiniz. Gerçi Twitter’dan sağlam bir Spoiler vermiş olabilirim.

Canım sıkıldığında ya da alkol ortamındaysam Şanışer hariç diğer iki sanatçıyı mutlaka dinliyorum. Son yıllarda pek dinlemesem de denk geldiğinde açıp dinlerim.

Bu şarkıcılar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Hoş mu boş mu?

Kuzgun

Bilim, uzay, teknoloji, fantastik şeyler, kitaplar, filmler, diziler, ilginç şeyler üzerine kurulu hayatımın bir bölümünü okuyabileceğiniz blog sayfasıdır.
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Kenar Yazarı
Kenar Yazarı
3 Mart 2019 12:09

Hocam, doğrusu Metin Işık haricindekileri tanımıyorum. Metin Işık’ı da lise dönemlerinden beri bilirim. Bundan on sene evvel ne patlamıştı. Hele tüm Şahin marka otomobiller seçim otobüsü gibi mahalle aralarında Metin Işık dinlettirirlerdi 😀

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Blogtan çok kazanamıyorum zaten. Reklamlara boğulmuş bir blog değil burası.