Pek tarzım değil ama yine de dinletiyorlar


Neredeyse dinlediğim tüm müzikler rock ve metal formattadır. Az da olsa diğer türlerden de dinliyorum. Dinlemekten zevk aldığım bir kaç sanatçıyı sizlerle tanıştırmak isterim. Zaten siz biliyorsunuzdur ama yine de yazayım istiyorum.

Mustafa Taş

Mustafa Taş

Genellikle Sincanlı Mustafa olarak biliniyor. 2015 yılıydı sanırım, arkadaşın arabasında biralanırken dinlemiştim. Sen de anlarsın, Kalakaldım gibi alkolle dinlenilecek şarkılara imza atmış Ankaralı şarkıcıdır. Ayrıca orada burada duyduğunuz birçok Ankara havası şarkıları bu şahsa ait olabilir. Derinlemesine inceleyemedim Sincanlı Mustafa’yı. Arabesk Ankara havası yapıyor. Dinleyin ve düşüncelerinizi yazın. Sincanlı Mustafa’yı dinlerken kafanızın güzel olması önerilir.

Metin Işık

Metin Işık / Sağdaki

Son 2 yıldır hiç dinlemesem de bu yazıyı hazırlamama vesile olduğu için birkaç şarkısını dinledim. Hasret koydum ben adını, Ağla gözüm, Melek yüzlü sahtekar gibi arabesk dünyasını ters döndüren şarkılara imza atmıştır. 1967 Almanya /Essen doğumludur. Aslen pastırma diyarlıdır. Hayatı biraz garip ilerlemiş ama olsun. Belki bu yaşantısı O’nu böyle iyi şarkılar yapmaya itmiştir. Şarkılarını dinlerken rakı masasına oturmanız önemlidir.

Şanışer

Şanışer

Sanıyorum ki Şanışer’i 2017 başlarında keşfetmiştim. Gel ve Gece adlı çalışmalarıyla tanıdım. Kendisi Rap sanatçısıdır. Şanışer’in gerçek adı Sarp Palaur’dur ve 1987 İzmir doğumludur.

Bonus olarak bir kişi daha var ama onu Haftalık Z Raporu #6 yazısında göreceksiniz. Gerçi Twitter’dan sağlam bir Spoiler vermiş olabilirim.

Canım sıkıldığında ya da alkol ortamındaysam Şanışer hariç diğer iki sanatçıyı mutlaka dinliyorum. Son yıllarda pek dinlemesem de denk geldiğinde açıp dinlerim.

Bu şarkıcılar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Hoş mu boş mu?

Başka şeyler oku  Şehrinize Senforock geliyorsa mutlaka gidin

Beğendiniz mi? Paylaşın!

2 comments, 3 shares

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Konuya yapılan yorumlar
1 Yorumlara verilmiş cevaplar
0 Konuya abone olanlar
 
En çok tepki verilen yorum
Konudaki en iyi yorum
2 Yorumlayanlar
KuzgunKenar Yazarı Son yorum yapanlar
  Yazılara abonelik?  
en yeniler en eskiler en çok oylananlar
Ne istersin canısı?
Kenar Yazarı
Yorumcu
Kenar Yazarı

Hocam, doğrusu Metin Işık haricindekileri tanımıyorum. Metin Işık’ı da lise dönemlerinden beri bilirim. Bundan on sene evvel ne patlamıştı. Hele tüm Şahin marka otomobiller seçim otobüsü gibi mahalle aralarında Metin Işık dinlettirirlerdi 😀