Project Blue Book dizi konusu

Project Blue Book dizisi keşfettiğim en iyi UFO draması olabilir. Hafif germesi ve UFO olaylarına bilimsel yaklaşımları bir hayli ilginç. Gzem ve hafif gerilim seviyorsanız mutlaka izleyin.

Project Blue Book dizi konusu

İkinci dünya savaşının etkileri hala devam ederken, Astrofizikçi Dr. Allen Hynek (Game of Thrones’taki Littlefinger) açıklanamayan UFO olaylarına Amerika Birleşik Devletleri Hava Gücü yardımıyla bilimsel açıklama getirmeye çalışmaktadırlar. Project Blue Book son derece gizli bir devlet organizasyonudur. Gece uçuşunda bir pilotun açıklanamayan cisim görmesi ve uçağa zarar vermesi sonucu araştırma yapan ekip ciddi bulgulara rastlarlar ama bunu bilimsel olarak halka açıklamakla/kanıtlamakla yükümlüdürler.

Diziyi izleyerek olayların gidişatına bakabilirsiniz. Spoiler vermeyi sevmediğim için diziyle alakalı detay yazmıyorum. Dizi gerçeğe dayalı olan Mavi Kitap Projesi’den esinlenmiştir. Vakit bulursanız kaynaklara bakın ve kandırılıyor muyuz yoksa UFO’lar gerçek mi sorusunu kendinize sorunuz. Gizem dolu Project Blue Book dizisini izlemenizi öneriyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
inci
inci
7 Şubat 2019 01:18

Eşime söyleyeceğim. Şu sıralar yeni dizi bakıyordu :)

mavianne
mavianne
7 Şubat 2019 09:59

bayılırım gizem ve bilimkurgu bir arada olan filmlere dizilere yıllarca
David Lynch in İkiz Tepeler izlemiş biri olarak merak ettim bu diziyi

Thesaglams
Thesaglams
9 Şubat 2019 04:07

Of bilim kurgu türü!Hemde Ufolar!Havada kaptım önerini kuzgun kesinlikle yarın aksam bakacağım🙏🏻😍

Kenar Yazarı
Kenar Yazarı
17 Şubat 2019 20:47

Güzel bir filme benziyor. IMDB’de 7.8 puan almış. Yazdıklarını da okuyunca daha çok merak ettim. 2019 filmiymiş. Teşekkürler Kuzgun.

Başa dön tuşu