Dizi ve Film

Project Blue Book dizi konusu

Project Blue Book dizisi keşfettiğim en iyi UFO draması olabilir. Hafif germesi ve UFO olaylarına bilimsel yaklaşımları bir hayli ilginç. Gzem ve hafif gerilim seviyorsanız mutlaka izleyin.

Project Blue Book dizi konusu

İkinci dünya savaşının etkileri hala devam ederken, Astrofizikçi Dr. Allen Hynek (Game of Thrones’taki Littlefinger) açıklanamayan UFO olaylarına Amerika Birleşik Devletleri Hava Gücü yardımıyla bilimsel açıklama getirmeye çalışmaktadırlar. Project Blue Book son derece gizli bir devlet organizasyonudur. Gece uçuşunda bir pilotun açıklanamayan cisim görmesi ve uçağa zarar vermesi sonucu araştırma yapan ekip ciddi bulgulara rastlarlar ama bunu bilimsel olarak halka açıklamakla/kanıtlamakla yükümlüdürler.

Diziyi izleyerek olayların gidişatına bakabilirsiniz. Spoiler vermeyi sevmediğim için diziyle alakalı detay yazmıyorum. Dizi gerçeğe dayalı olan Mavi Kitap Projesi’den esinlenmiştir. Vakit bulursanız kaynaklara bakın ve kandırılıyor muyuz yoksa UFO’lar gerçek mi sorusunu kendinize sorunuz. Gizem dolu Project Blue Book dizisini izlemenizi öneriyorum.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Kuzgun

Bilim, uzay, teknoloji, fantastik şeyler, kitaplar, filmler, diziler, ilginç şeyler üzerine kurulu hayatımın bir bölümünü okuyabileceğiniz blog sayfasıdır.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. bayılırım gizem ve bilimkurgu bir arada olan filmlere dizilere yıllarca
    David Lynch in İkiz Tepeler izlemiş biri olarak merak ettim bu diziyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Blogtan çok kazanamıyorum zaten. Reklamlara boğulmuş bir blog değil burası.