Düşünceler

Rüyalar gelecek habercisi mi yoksa topladığı bilgiyle senaryo mu üretiyor?

Bilinçaltı ya da yaşanılan herhangi bir şey gördüğünüz rüyaya etki edebiliyor. Aklın başına geldiğinden beridir ne yaşadıysan rüyalarında çarpık bir şekilde görebiliyorsun. Bu yüzden bazı rüyalarıma anlam veremiyorum ama bazıları var ki sanki beni özetliyor.

Dün akşamüstü saatlerinde biraz kestirdim. Rüya alemine girişimi VİP’den yaptım. Bir önceki gece yeğenlerimle The Falcon and the Winter Soldier dizisini izlerken Madripoor’daki araba plakalarında bulunan hilal ve aslan simgelerine gözümüz takıldı. Rüya alemine geri döneceğim. Beynimizin nasıl da beynimizi kullandığını anlamanız için yazıyorum. Madripoor’un Pakistan’da bir yer olduğunu düşünmüştük hilali görünce. Öyle değilmiş. Madripoor, Marvel evreninde geçen kurgusal bir adaymış.

Şimdi rüyaya dönelim. Rüya alemine laps diye giriş yapmıştım. Yer olarak Pakistan’dayım. Anlamsız bir şekilde Pakistanlılarla İngilizce konuşuyorum ve onlar da beni anlıyor. Ben sürekli bir çıkış arıyorum. “Exit” diyorum mesela. Bazı kişilere de “Where is exit” diyorum. Çoğu kişi şurada burada diyor. Çiçekli bir yerin arkasında birisi görüyorum eğilip kalkıyor. Tam bu sırada kendimi apartman gibi bir yerde buluyorum. Bu apartman çok mantıksız bir apartman. Küçük, dar kapılardan geçe geçe apartmanın en sonuna ulaşıyorum. Çıkışın orada olduğunu düşünürken çıkmaz sokak gibi üçgenimsi bir boşlukla karşılaşıyorum. Yani apartmandan çıkamıyorum. Bu durum reel hayatımdaki çıkmazlara benziyor. İçime attığım, dışa vuramadığım duygu ve düşüncelerimi yansıtıyor.

İlgili Makaleler

Dizi beynime işlenmiş ve ben bu rüyayı Pakistan’da görüyorum. Dizi ilerlerken Zemo’yu, Falcon’u, Kış Askeri’ni kurtarmak için Sharon uzaktan ateş ederek düşmanları etkisiz hale getiriyordu. Rüyamda nehir gibi sulak bir araziden geçerken sol tarafımdan tepe benzeri bir yerden birileri bana slime gibi bir şeyler atıyorlardı. Üstüme geldiğinde ne olacaktı bilmiyorum. Ben bu kişileri reel hayatımda beni sevmeyen insanlar olduğunu düşünüyorum.

Son olarak; uyumaya çalışırken Youtube açıktı ve Kafalar’ın videoları dönüyordu. Rüyamın finalini onlarla yaptım. Hepimiz bir odadayız ve apartmandan kurtulmaya çalışıyoruz. Beynim allak bullak olmuş bir oradan bir buradan kesitlerle hafif gerici bir senaryo yazmış. İlginçtir ki bu rüyamı ufak detaylarıyla hatırlayabiliyorum. Bazı rüyalarımı anımsamaya çalışırken kafamdan uçup gidiyor. Çok değişik bir şeysin sen rüya, çok.

Kuzgun

Teknoloji, dergiler, kitap, dizi film gibi zaman öldüren tüm konuları severek takip ederim. Üç sene önce bu siteyi açtığımda geleceğinden ümitsizdim. Şu anda da aynı ümitsizliği yaşatıyor bana. Buraya genelde serzenişlerimi yazarım ama zaman zaman şaşırtabilirim de. En iyisi takibe alıp pusuya yatmak! Okumalık daha çoook yazılar okuyacaksınız.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bazen ben de rüyamda gördüklerimi gerçek hayatta gördüklerimle karıştırabiliyorum . İnsan beyni çok tuhaf çalışıyor gerçekten.

  2. Birçok rüyamın çıktığına inanıyorum. Çok zor rüya görürüm ya da çok sık görürüm ben hatırlamam. Fakat hatırladığım rüyaların çıktığına çevremdeki tüm arkadaşlarım şahitlerdir.

    Ayrıca senin rüyana gelecek olursak bence çok büyük etkisinde kalıyorsun birçok şeyin, normal de duygusal birisi olduğunu kabul ediyorsan eğer yüksek ihtimal çok fazla şeyi bilinç altın kabul ediyor ve seni yoruyor. Maalesef bu durum çok duygusal insanlarda yer alıyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu