Karalamalar

Son 2 ay olabilir ya da devamke

Bütüüüüün şevkim ilhamım gitti sayın okur. Bloga hiç yazasım gelmiyor. Ana sayfasını görmeye tahammülüm kalmadı. Bu tahammülsüzlüğümün nedeni muhtemelen düşük ziyaret sayısı ve konulara yorum yapılmaması. Olsun. Mail geldi geçenlerde alan adımın yenilenmesine 2 ay kadar kalmış. Ne yapayım? Yazılarımı okuyamamak sizi bir miktar üzer mi Yoksa pılımı pırtımı toplayıp gideyim mi? Yorumlarda buluşalım.

İlk yazımı 23.09.2018’de girmişim. Konulardaki en çok yorum sayısı on beş. Okunma sayısı belirsiz çünkü sürekli tema değiştiğinden sabit bir okunma sayısı yok. Fark ettiyseniz yine tema değiştirdim. İki senedir bir arpa yolu gidemedi anlayacağınız. Kişisel bloglar artık okunmuyor, genele açılınca da kişisel blog çizgisinden sapıyor. İki ucu nutellalı değnek. Bir akıl verin bana. Daha çok okunmak ve bilinen bir blog olmak için siz neler yapıyorsunuz? Blog blog gezip yorum backlink mi bırakıyorsunuz? Ben eskiden herkesin bloğuna yorum yapardım lakin son zamanlarda sadece okuduğum birkaç blog sitesine yorum yapıyorum. O da bazı zamanlar. Okuyup geçtiğim de çok oluyor.

Ana sayfaya artık ayda bir yazı düşüyor. Bunu ben ayarlamıyorum. Sürtük ilham perimin canı öyle istiyor. Aklımda yazacak çok konu var ama satırlara dökemiyorum nedense. Birkaç gün sonra da unutulup gidiyor yazma işi. Bir süredir aklımda defter tutmak var. Gündelik yaşadığım şeyleri sıcağı sıcağına deftere aktarıp, birkaç gün sonra bloğa geçirmek iyi bir fikir olabilir. Dur bakalım ne olacak.

İlgili Makaleler

Koca iki yılı nasıl devirdim anlayamadım zaten. Uzun soluklu oldu bu blog. Severek aldığım adresti ve her gün dehşet içerikler çıkarırım diyordum. Gelin görün ki yazdığım ve okuduğunuz yazıya bakın. İçler acısı bir halde olan blog sayfam için önerilerinizi/linçlerinizi beklemekteyim.

Kuzgun sağlıklı günler diler.

Kuzgun

Bilim, uzay, teknoloji, fantastik şeyler, kitaplar, filmler, diziler, ilginç şeyler üzerine kurulu hayatımın bir bölümünü okuyabileceğiniz blog sayfasıdır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
15 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa
Mustafa
10 Eylül 2020 01:22

Kuzgun seni öyle iyi anlıyorum ki… Bende çok ortada kalıyorum bu konuda. En son cenapbey.com da yazıyordum. Onuda kapattım nedense. Ama domain hala bende. Bende süreyi uzatsam mı bilemedim. Sen söyle, tamam mı devam mı? Sen devam edersen benim içinde dewamke! :)

samanpan
samanpan
4 Ağustos 2020 00:33

“Ölü bişeyi ile oynamak” diye bir deyim var bildin mi? Sürekli oynayıp durma, site değiştirme. Hiperaktifsen tanıdık bi psikolog bul. Bıktım senden site mite kapama, yazmak istediğinde yaz, okuyan olursa da olur.

Onur
Onur
5 Ağustos 2020 08:05

Devam.

Can
Can
9 Eylül 2020 12:58

Destek olmak için yorum yapmak istedim, ben yaklaşık 6 aydır web sitemi açmak için araştırmalar yapıyorum, baya bir bütçe de ayarladım. Amacımın hiçbir zaman çok okunmak veya para kazanmak olmamasını istedim, çünkü amacım kendi düşüncelerimi ve mesleğimle ilgili bilgilerimi bir yerlere aktarabilmek. Bence bu işin büyüsü sayın kuzgun bir beklenti içine girmeden yapmak. Diğer türlü benim yazacağım yazılar mitoloji, arkeoloji, antik kentler vb. olacak. Biliyorum ki bu konularla ilgili Türkiye’de pek fazla talep yok. Ama benim mesleğimle doğrudan bağlantılı konular hem kendi arşivlerimi oluşturmak hem belki 100 belki 200 bu konularla ilgilenen insanlarla bağlantı kurmak. Genel ziyaretçi kitlesi içinde çerez… Read more »

Can
Can
Reply to  Kuzgun
14 Eylül 2020 19:47

Haber ederim, takipteyim.

Mert
Mert
11 Eylül 2020 19:31

Kişisel blogların okunmaması konusunda hemfikiriz ama okunması için de çaba göstermeniz gerekiyor. Google ile iyi anlaşmak gerek, güncelliği koruyup, bir şirket gibi çalışıp sürekli içerik eklemek lazım. Böyle desem de ne yazık ki bunu ben de yapamıyorum dolayısıyla ben de hit almıyorum pek. News kaydım var. Google ile iyi anlaştığımız bir dönem birkaç defa yazılarım keşfete düşmüştü. O zaman hit almıştım. Fakat artık bu hit mevzusunu kafama takmıyorum. Geride bana ait yazılı bir şeyler kalsın, bu dünyaya iz bırakayım diyorum. Gerçi ben öldükten sonra sunucu masraflarımı karşılayacak kimse olmadığı için sitem çöp olacak ama neyse. Hayat bazen iyi bazen kötü… Read more »

Cnkrt / Murat
Cnkrt / Murat
9 Ekim 2020 23:10

Şafaaakkkk

depresan.net’ten beri yılda sayılıda olsa yazılarına girip bakmaya çalıştığım bir bloggersın. Bence devam etmelisin.

4-5 ay oldu şuan linkimi eklediğim blogumu açalı, lakin gel gör ki 1 tane içerik bile eklemedim daha. :D

Sen devamke, belli mi olur belki sayende bizde şevkleniriz.

Cnkrt / Murat
Cnkrt / Murat
Reply to  Kuzgun
15 Ekim 2020 20:55

Ben kişisel başlıyom ama sonra durum bi noktadan sonra değişiyor bende.
Bu durumu bende anlamadım.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Blogtan çok kazanamıyorum zaten. Reklamlara boğulmuş bir blog değil burası.