Düşünceler · 26 Şubat 2020 6

Spor hayatıma MacFit’le devam ediyorum

3 ay sonra spor salonuna gitmişliğin dayanılmaz ağrısı var vücudumda. Pazar günü MacFit üyeliğimi yeniledim. En son Kasım 2018’de gitmişim MacFit’e. Tabi araya başka spor salonu girdi ama Macfit’i bir türlü aklımdan çıkaramadım.

Pazartesi günü salonda sporuma başladım. Bakalım ne kadar ağırlığın altına girebileceğim diye kendimi test ediyordum. 12 kg dumbell ile başladım. 15 ve 17.5 ile seti tamamladım. Gayet nizami kaldırabiliyordum. Hiçbir sıkıntı yoktu. Yaklaşık 1 aydır omuz ağrısı çekiyordum. Sonraki setlerde kendini iyice gösterdi. Ağırlıkları düşürüp diğer hareketlere başladım. Omzum daha çok ağrımıştı. Sporu bırakıp eve geldim.

Duş yemek vs derken uykum geldi enfes bir uyku çekeyim dedim. Yatağa 22 gibi geçtim. Sonrasında biyolojik saatim uyandırdı. Saate bakayım dedim herhalde sabah oldu. Bir de ne göreyim? Saat daha 1. Nasıl da almışım uykumu. Piremsesler gibi uyandım. Cin gibiyim, oturdum Netflix’in başına. Mükemmel bir anime dizi buldum. Bir sonraki yazımda okuyabilirsiniz.

Çalışmamış kasın ağrısı 2 gün sonra çıkar. Bakın bunu bir yere yazın güzel söz. Göğüs ve arka kollarımda muazzam bir ağrı var şuan. Bol bol kas gevşetici kremle ovaladım. Ağrı biraz geçer gibi oldu ama üzerime montumu giyerken sızlatıyor namussuz.

Macfit’e ilk gittiğim dönemlerde sürekli gördüğüm üç kişi vardı. Onları yine gördüm ve şoking 😀 Adamlar hala aynı g*tlü göbekli. Gram değişmemişler. Belki bıraktılar 1 sene sonra tekrar geldiler bilemiyorum. Macfit’in içi hala aynı. Değişen birkaç ekipman dışında değişiklik yok. Bu arada güzel bir ödeme planı yapmışlar. 1 senelik fiyatını taksit taksit ödeyebiliyorsun ve 1 senenin ücretini toplu kesmiyorlar. Total ücrete bloke koymuyorlar. Reklamını tramvay beklerken görmüştüm. Dedim bu iyiymiş. İş yerinde işlemleri halledip hemen ertesi gün başladım sporuma.

Dün gittiğimde ise ücretsiz yağ tuz oranı testi yaptılar. İlk gittiğim dönemde ölçülen yağ oranım %17 iken şimdi sadece %10. Olması gerekenin %2 fazlası. Muhtemelen hocayla çalışma yapacağım. MacFit’te hocalar ücretsiz yardımı çok az ediyorlar. Bu yüzden gelişimimi kayıt altına almak ve profesyonel destek için PT ile çalışacağım. Amacım kilo alıp bu kiloyu kasa çevirmek.

MacFit uygulaması da değişmiş. Daha sade ve daha kapsamlı bir uygulamaya dönüştürmüşler. Tüm spor aktivitelerine rezervasyon yapabiliyorsunuz. PT seçebiliyorsunuz. Beslenme programınızı ve nasıl program yapacağınızı uygulama üzerinden rahatça seçebiliyorsunuz. Uygulamayı sadece MacFit’e üye olanlar kullanabiliyor.

Hacimli ve fit görünmek için doğru program ve doğru beslenme şart. Ne kadar protein alacağımı, sabah ne yiyeceğimi, akşamları ne yiyeceğimi hepsini PT ile ayarlayacağız. Umarım 3 ay sonunda gelişim sağlayabilirim.

Hadi sağlıcakla…