Tam ilham geliyor, sonra aniden…

Gidiyor. Neden böyle oluyor bilen var mı? Her konuda böyle bu. Tam kitap okuyayım diyorum, kendimi youtube bataklığında ufkumu iki katına çıkarak videolar izlerken buluyorum. Barış Özcan ve Evrim Ağacı vs.

Acaba bu psikolojik bir durum mu? Sevgili Garcia Bey bu yazıyı okuduysanız bir trick atın oradan. Yemek, içmek, uyumak dışındaki elle tutulur gözle görülür şeyleri hep yarım bırakıyorum. Mesela bugün işten döndüğümde Faruk’u iyice temizleyip gardırobun üstüne atayım diyordum ama yapmadım. Yapmak istemedim. Üşengeçliğin psikolojik bir vaka olduğunu düşünmeye başladım.

Netflix’te çok güzel bir dizi bulmuşumdur. İlk bölüm, iki, üç giderken dizinin şalterlerini indiriyorum. Dizi güzel, sarıyor, sonraki bölümü merak ettiriyor ama izlemiyorum. Bakın izleyemiyorum değil, izlemiyorum. Mesela Dark, The Rain dizileri efsodur. İkisinin de ikinci sezonlarını adam akıllı izlemedim.

Evet evet, ben tam bir üşengeçlik tanrısıyım!

Üşengeçlikle ilgili internetteki bir yazıya baktım. Bunun sebebinin gün içinde yaşanılan zorluklar olduğunu söylemiş dohtor apla. Yaşanılan olumsuz durumların birleşkesinden üşengeçlik doğuyormuş. Haklı sanki. İçinde bulunduğumuz durum beni soğutuyor olabilir.

Bugün buralarda yağmur vardı. Pek güzel ıslandım Cücük’le gelirken (katlanır bisikletime cücük adını verdim) Neyse işte her yeri ıslandı, eve gidince bir güzel siler kuruturum demiştim ama şu an çay içip, 90’lar Türkçe rock dinleyip blog yazısı yazıyorum saat 22:16’da. Bu saatten sonra öpsen ellemem. Bu planı yaptığımda saat 16:00 idi. Saatlerdir, Youtube, instagram ikilisinde takılıyordum. Böyle de bir yazı geldi aklıma. Üşenmeden yazayım dedim.

Hadi sağlıcakla…

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
8 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Beyda'nın Kitaplığı
Beyda'nın Kitaplığı
7 Temmuz 2020 09:10

Bende işe gitmeye üşeniyorum ama ne yazık ki gitmek zorundayım:(
Bloğuna mail abonelik butonu koyarsan daha rahat takip edebiliriz:)

Onur
Onur
2 Mayıs 2020 00:33

YouTube benim de çok vaktimi alıyor.

Bir de videolarda otomatik oynat açık olunca kumandaya dokunmadan saatler geçmiş oluyor.

Cenap Bey
Cenap Bey
4 Mayıs 2020 01:24

Merhaba Kuzgun. İnan bana şuan bende tam o moddayım. Zaten uzun zamandır evdeyim, dizi film izleyip izlediklerim hakkında blogda yazıyorum. Ama buda sıkmaya başladı. Geçenlerde Amazon’dan Sefiller’i satın almıştım 2 cilt. Büyük bir heves ile başladım okumaya, ama son birkaç gündür olduğu gibi duruyor köşede… Evde spor yapıyordum, ona da devam edemedim. Moralim bozuk, keyfim kaçık. Bu arada Dark ve The Rain güzel diziler. Ayrıca iki dizi de üçüncü sezon ile final yapacak, final sezonu başlamadan yetiş bence :) Özellikle The Rain’in finalini merak ediyorum. Yaşmuş ne olacak mesela, en son garip güçlere sahip olmuştu. Neyse, çişim geldi ben gidiyorum.… Read more »

Onur
Onur
Reply to  Cenap Bey
6 Mayıs 2020 02:05

Rasmus’un ablası canımızı okudu yahu Rasmus, Rasmus diye diye…

Bilgimsel Blog
Bilgimsel Blog
24 Temmuz 2020 04:04

Üşengeçlik tanrısı 🤔

Başa dön tuşu