Düşünceler · 30 Nisan 2020 8

Tam ilham geliyor, sonra aniden…

Gidiyor. Neden böyle oluyor bilen var mı? Her konuda böyle bu. Tam kitap okuyayım diyorum, kendimi youtube bataklığında ufkumu iki katına çıkarak videolar izlerken buluyorum. Barış Özcan ve Evrim Ağacı vs.

Acaba bu psikolojik bir durum mu? Sevgili Garcia Bey bu yazıyı okuduysanız bir trick atın oradan. Yemek, içmek, uyumak dışındaki elle tutulur gözle görülür şeyleri hep yarım bırakıyorum. Mesela bugün işten döndüğümde Faruk’u iyice temizleyip gardırobun üstüne atayım diyordum ama yapmadım. Yapmak istemedim. Üşengeçliğin psikolojik bir vaka olduğunu düşünmeye başladım.

Netflix’te çok güzel bir dizi bulmuşumdur. İlk bölüm, iki, üç giderken dizinin şalterlerini indiriyorum. Dizi güzel, sarıyor, sonraki bölümü merak ettiriyor ama izlemiyorum. Bakın izleyemiyorum değil, izlemiyorum. Mesela Dark, The Rain dizileri efsodur. İkisinin de ikinci sezonlarını adam akıllı izlemedim.

Evet evet, ben tam bir üşengeçlik tanrısıyım!

Üşengeçlikle ilgili internetteki bir yazıya baktım. Bunun sebebinin gün içinde yaşanılan zorluklar olduğunu söylemiş dohtor apla. Yaşanılan olumsuz durumların birleşkesinden üşengeçlik doğuyormuş. Haklı sanki. İçinde bulunduğumuz durum beni soğutuyor olabilir.

Bugün buralarda yağmur vardı. Pek güzel ıslandım Cücük’le gelirken (katlanır bisikletime cücük adını verdim) Neyse işte her yeri ıslandı, eve gidince bir güzel siler kuruturum demiştim ama şu an çay içip, 90’lar Türkçe rock dinleyip blog yazısı yazıyorum saat 22:16’da. Bu saatten sonra öpsen ellemem. Bu planı yaptığımda saat 16:00 idi. Saatlerdir, Youtube, instagram ikilisinde takılıyordum. Böyle de bir yazı geldi aklıma. Üşenmeden yazayım dedim.

Hadi sağlıcakla…