Film

Upgrade filmini izledim, puanım “eh işte”

Uzun süredir film izlemiyorum, ne sinema ne de internet siteleri hiç haz vermiyordu. Son çıkan filmler ne diye sorsanız bilmiyorum o derece. Ben diziciyim, son zamanlarda anime dizi merakı oluştu fakat bu başka bir yüzyılın bir başka konusu.

Upgrade film konusu

Grey Trace, eşiyle birlikte evlerine (ya da bir yere) giderken saldırıya uğrarlar. Saldırı direkt olarak onlara gelmez. Kullandıkları araba bir otonomdur ve aracı hack’lerler. Araçtan sağ sağlim çıkarlar fakat işler hiç ama hiç iyiye gitmez. Bir grup saldırgan Grey’i felç edecek şekilde vururlar, karısını öldürürler. Bu olayın neden böyle geliştiğini ilerleyen dakikalarda anlayacaksınız.

Günün birinde Grey Trace’e bir teklif gelir. Bu teklif vücuduna bir implant yerleştirmeyle ilgilidir. Bu implant STEM adlı süper zeka bir bilgisayar yazılımıdır, yapay zeka da denilebilir. STEM, Grey’in vücuduna inanılmaz bir güç vermektedir. Adamı paçavraya çevirip bir yumrukla beş metre öteye uçurabiliyordur. Grey bu gücünü eşini öldürenlerin üzerinde denemek için yola koyulur.

Daha fazla detay vermeden bir iki kelam yorum bırakayım. Grey’e ilk baktığınızda gözünüzde Tom Hardy canlanıyor ama değil. Gerçi bu roller tam Tom Hardy’lik ama yönetmen böyle uygun görmüş. Zaten film Avustralya yapımı. Beş milyon dolara çekilmiş. Film başlangıcından sonuna kadar sanki beşer onar saniye atlaya atlaya gidiyormuş gibi hissettirdi. Olaylar çabuk gelişti, baş kötü karakter hemen öldü. Niye bu kadar hızlı gelişen bir film yapmışlar anlamadım. Filmin sonu ikinci filmin geleceği yönünde ama gelir mi gelmez mi bilemem.

Upgrade film oyuncuları

  • Logan Marshall-Green > Grey Trace
  • Betty Gabriel  > Cortez
  • Harrison Gilbertson > Eron Keen
  • Benedict Hardie > Fisk

Kötü karakterimizin adı Fisk. Aynı Grey gibi o da STEM yüklü ve aşırı yetenekli bir kişi. Ama gelin görün ki Grey ağzına yüzüne s*çıyor. Film samanpan yazarı tarafından önerilmiştir. Bilim kurguyla dramı birleştirince efsane bir film ortaya çıkmış. İzlemenizi tavsiye ederim.

Kuzgun

Bilim, uzay, teknoloji, fantastik şeyler, kitaplar, filmler, diziler, ilginç şeyler üzerine kurulu hayatımın bir bölümünü okuyabileceğiniz blog sayfasıdır.
Subscribe
Bildir
guest
3 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Çıplak Yazar
Çıplak Yazar
17 Ekim 2018 14:49

Öyle aman aman bir film değildi ama izlenmeyecek kadar da kötü sayılmazdı. Puan verecek olsam 7.2 lik bir film derdim.

Aykut
Aykut
8 Ocak 2019 16:09

Açıkçası benim hoşuma gitti. Özellikle son zamanların en farklı senaryoya sahip filmlerinden biri olmuş diyebilirim.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Blogtan çok kazanamıyorum zaten. Reklamlara boğulmuş bir blog değil burası.