Uzay temalı dizilerde bu akşam: The Expanse

Geçtiğimiz ay full yatıştan dolayı derinlemesine dizi arayışına gitmiştim. Uzay temalı güzel dizileri ağıma düşürdüm ve hunharca izlemeye başladım. Birkaç haftada 3 sezon dizi bitirmek her yiğidin harcı değil. Bazılarını hala izliyorum, bazıları da ağımda takılı bekliyorlar. Ben genellikle fantastik, bilim kurgu ve korku üçlemesinde diziler izlemekteyim. Çok az konu dışına çıkmışlığım var.

The Expanse dizisi

2015 yapımı, ortalama 40 dk. süren gerilim, dram ve bilim-kurgu dizisidir. The Expanse dizisi günümüzden 200 yıl sonrasında gerçekleşen olayları ele alıyor. Dedektif Miller, zengin bir ailenin kızını bulmak için bir uzay gemisi kaptanıyla iş birliği yapar. İş birliği yapar yapmasına fakat etrafında türlü komplolar dönmektedir. Uzay gemisi tayfasıyla bu komplolara karşı koymaya çalışmaktadırlar. Gemi tayfası da çok basit insanlar değil, donanımlı teknik eleman Naomi, bir ayaklanmaya sebep olan Jim Holden, sokak çocuğundan bozma, tetikçi, göz kırpmadan adam öldürebilen Amos ve gemi pilotu Alex ile türlü maceralara atılıyorlar.

İlk bölümler biraz sıkıcı olsa da sonradan kabak çiçeği gibi açılan The Expanse dizisini uzay temalı dizi sevenlere %100 öneriyorum. Özellikle 2 ve 3. sezonda neyin ne olduğu iyice anlaşılıyor. Şundan emin olun ki hiçbir zaman kaybına uğramayacaksınız.

Uzay temalı dizi konularını mini seri haline getirebilirim. İzlenecek çok fazla dizi var fakat yazması zaman alıyor. İlham perimin sürtük olmasından kaynaklı bir durum bu. Son olarak diziyi izlediyseniz yorumlarda Spoiler’siz kritiğini yapabilirsiniz.

Dizi 4. sezon için iptal kararı almıştı fakat Amazon diziyi satın alarak 4. sezona hazırlanacaklarını belirtti. The Expanse’ın kitabı da var.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
8 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
mavianne
mavianne
15 Ocak 2019 09:43

bilimkurgu gerilim severim bu diziyi de listeme alayım

Fatma üzmez
Fatma üzmez
15 Ocak 2019 11:42

konu olarak çok benim tarzım olmasa da yorumlama için teşekkürler:)))

Ezgi
Ezgi
15 Ocak 2019 17:03

Uzay, bilimkurgu severim. Not ettim. Teşekkürler

Görkem CAN
Görkem CAN
15 Ocak 2019 18:01

Netflix’de Sunderland belgeseli var. Futbol tutkunları izleyebilir.

StefMag
StefMag
27 Ocak 2019 15:34

Bu tip dizi-film yorumları okumak çok hoşuma gidiyor, böyle bir yazı hazırladığın için teşekkürler.

Başa dön tuşu