Uzay temalı dizilerde bu akşam: The Expanse

Geçtiğimiz ay full yatıştan dolayı derinlemesine dizi arayışına gitmiştim. Uzay temalı güzel dizileri ağıma düşürdüm ve hunharca izlemeye başladım. Birkaç haftada 3 sezon dizi bitirmek her yiğidin harcı değil. Bazılarını hala izliyorum, bazıları da ağımda takılı bekliyorlar. Ben genellikle fantastik, bilim kurgu ve korku üçlemesinde diziler izlemekteyim. Çok az konu dışına çıkmışlığım var.

The Expanse dizisi

2015 yapımı, ortalama 40 dk. süren gerilim, dram ve bilim-kurgu dizisidir. The Expanse dizisi günümüzden 200 yıl sonrasında gerçekleşen olayları ele alıyor. Dedektif Miller, zengin bir ailenin kızını bulmak için bir uzay gemisi kaptanıyla iş birliği yapar. İş birliği yapar yapmasına fakat etrafında türlü komplolar dönmektedir. Uzay gemisi tayfasıyla bu komplolara karşı koymaya çalışmaktadırlar. Gemi tayfası da çok basit insanlar değil, donanımlı teknik eleman Naomi, bir ayaklanmaya sebep olan Jim Holden, sokak çocuğundan bozma, tetikçi, göz kırpmadan adam öldürebilen Amos ve gemi pilotu Alex ile türlü maceralara atılıyorlar.

İlk bölümler biraz sıkıcı olsa da sonradan kabak çiçeği gibi açılan The Expanse dizisini uzay temalı dizi sevenlere %100 öneriyorum. Özellikle 2 ve 3. sezonda neyin ne olduğu iyice anlaşılıyor. Şundan emin olun ki hiçbir zaman kaybına uğramayacaksınız.

Uzay temalı dizi konularını mini seri haline getirebilirim. İzlenecek çok fazla dizi var fakat yazması zaman alıyor. İlham perimin sürtük olmasından kaynaklı bir durum bu. Son olarak diziyi izlediyseniz yorumlarda Spoiler’siz kritiğini yapabilirsiniz.

Dizi 4. sezon için iptal kararı almıştı fakat Amazon diziyi satın alarak 4. sezona hazırlanacaklarını belirtti. The Expanse’ın kitabı da var.

İlgili Makaleler

8 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu