Wordpress Cache (Önbellek) Nasıl Temizlenir

Wordpress Cache eklentileri aracılığıyla otomatik olarak önbellek temizleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Burada temizlik yapmak, site etkinliklerinizi daha hızlı ve aynı anda eş zamanlı gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.

Önbelleğe alma sistemi ciddi anlamda hayat kurtaran bir sistem olsa da, anında güncelleme eksiklikleri ziyaretçiler tarafından olumsuz görülebilir. Bu nedenle, herhangi bir rahatsızlığı önlemek için wordpress önbellek temizliği yapmanız önerilir. peki wordpress önbelleğini nasıl temizlenir ? Gelin birlikte göz atalım.

Wordpress Cache Temizleme

Wordpress eklentisini kullanarak önbelleği kaldırma yöntemi FTP ile önbelleği temizleme yönteminden daha kolay ve rahat olduğundan Wordpress kullanıcıları tarafından sıklıkla kullanılır. Manuel FTP temizleme, eklentilerle otomatik olarak yapılır. Peki, Wordpress önbellek temizleme ile ne elde edersiniz?

LiteSpeed

Diğer eklentilerin aksine, LiteSpeed Cache eklentisi PHP kodlarıyla yazılmaz. Sunucunuz aracılığıyla doğrudan önbelleğe almanıza olanak sağlar. Bu nedenle yüksek performans sağlar. LSCache kurulumu aşağıdaki adımlar izlenerek yapılabilir;

Super Cache

Super Cache eklentisi, bilinen popüler bir önbellek temizleme eklentisidir. Bu eklentinin temel amacı ‘önbellek temizliği’ sağlamaktır.

W3 Total Cache

Wordpress cache eklentilerinde bulunan W3 Total Cache eklentisi, farklı ayar ve menü kişileştirilmesi ile popülerlik kazanmıştır. Bazı popüler siteler de wordpress önbellek eklentisini kullanmayı tercih ediyor. W3 Total Cache ile önbelleği temizlemek için aşağıdaki adımları izleyin:

Wp Fastest Cache

WP Fastest Cache eklentisi, kullanımı kolay cache eklentisidir. Aşağıdaki adımları izleyerek basit cache eklentisini kullanabilirsiniz.

Not: Ek olarak, Cpanel aracılığıyla sunucunuz için LiteSpeed “Önbellek” temizleme aracını kullanabilirsiniz.

Exit mobile version