Wordpress güvenlik eklentileriyle sitenizi sağlama alın

Wordpress güvenlik eklentileri ile web sitenize gelebilecek olası hack saldırılarına karşı güçlü duvarlar oluşturabilirsiniz. En ufak bir hatayı bile affetmeyen Hacker’lara karşı çok dikkatli olmalısınız. Emeğinizi, ekmek teknenizi her zaman güncel Wordpress güvenlik eklentileri ile koruyun.

Wordpress güvenlik eklentileri

Wordfence Security

Wordpress güvenlik eklentileri arasında şüphesiz en iyisi olan Wordfence eklentisiyle kötü trafiği engeller, sitenize yüklediğiniz tema ve eklentilerin temiz olup olmadığını denetlersiniz. Web site dosyalarınıza izinsiz erişimleri engellersiniz, eğer varsa temanızdaki kötü kodları temizlersiniz. Zararlı yönlendirmeleri tespit edersiniz. Web sitenize kötü sitelerden bağlantı geliyorsa bunu görebilirsiniz. Wordfence Security eklentisinin Premium sürümü de bulunmakta ve daha fazla koruma için satın alabilirsiniz.

All in One WP Security & Firewall

Wordpress saf haldeyken (eklentisiz ve orijinal temalı) her ne kadar güvenli olsa da üst düzey hacker’ların güvenlik duvarlarını aşamayacağı anlamına gelmiyor. Bu yüzden beyaz şapkalı hacker’lar Wordpress’in güvenliği için çalışmaktalar. Wordpress eklenti dizinine eklenen tüm içerikler Wordpress’in çekirdek yöneticileri tarafından test edilir ve yayına alınır. Yani Wordpress dizinlerindeki eklenti ve temalara güvenebilirsiniz. Eklentilerin güncellenme, yıldız sayısı, eklenti desteği gibi konuları göz önünde bulundurarak indiriniz.

Gelelim All in One Wp Security & Firewall eklentisine. Wordpress sitenizi ne kadar iyi koruduğunuza dair bir takım değerlendirmeler yapabilirsiniz. Temel, orta, gelişmiş şeklinde üçe ayrılmış sınıflandırma vardır. Bu sınıflara göre Wordpress güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Bu eklenti %100 ücretsizdir. Bu eklenti ile sitenize giriş yaptığınız “örnek” isimle, admin panelinize girdiğiniz yine “örnek” ismini algılar ve sizden bunu değiştirmenizi ister. Çünkü admin panel giriş isminiz her zaman farklı olmalıdır ki bu asla ve asla “admin” olmamalıdır. Hacker’ların işini kolaylaştırırsınız. Eklenti hakkında İngilizce kaynağa eklenti sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sucuri Security

Sucuri Security, Wordpress’in en çok bilinen güvenlik eklentilerinden birisidir. Güvenlik alanında uzmanlaşmış bir şirket tarafından yazılan Sucuri Security ile uzaktan izleme yapabilirsiniz. Kara liste yapabilirsiniz. Hack sonrası neler yapabileceğinize dair rapor alırsınız. Çeşitli güvenlik bildirimleri alırsınız. Sucuri Security eklentisi ücretsizdir fakat güvenlik duvarı etkinleştirebilmek için Premium sürümünü satın almalısınız.

Wordpress güvenlik eklentileri yazılarımıza devam edeceğiz. Tedbiri hiçbir zaman elden bırakmayın ve Wordpress sitelerinizi koruyun.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Onur
Onur
15 Aralık 2020 23:29

Ben bir zamanlar Better WP Security kullanırdım. Şimdi adı iThemes Security olarak geçiyor.

Brute force’u filan engelleyeceğim diye blogu epey hantallaştırırdı.

Aslında basit güvenlik eklentilerinin yaptığı işleri kullanıcı seviyesinde bizler de çoğu zaman halledebiliriz ama gerek deneyim eksikliği, gerekse tecrübesizlikten eklenti ile kolaya kaçıyoruz.

Başa dön tuşu