Wordpress Sitemap Eklentileri ile Web’de görünür olun

Şu başlıkları okuyacaksınız

Wordpress sitemap eklentileri ile internette görünür olun. Wordpress üzerinden bir web sitesi açmak birçok avantaj sağlar ve aynı zamanda çok pratiktir. Bilindiği gibi, web sitesi işlemleri yalnızca web sitesinin yüklenmesiyle sona ermez. Onlarca farklı operasyonun gerçekleşmesi için gerekli olan teknik ihtiyaçların düzeltilmesi ve planlanan bir güzergah çizilmesi gerekir. Bu teknik ihtiyaçlardan biri Site Haritası’dır. Site Map ‘Site Haritası’ olarak da adlandırılır. Temel olarak, sitenizi arama motorlarına tanıtmanıza yardımcı olur.

Site haritanızı oluşturmak ve geliştirmek için çeşitli eklentiler kullanabilirsiniz. Wordpress aracılığıyla açtığınız web siteniz için onlarca farklı Site Haritası eklentisi bulunmaktadır. Bu eklentilerin her birinin kendine özgü tasarımları, ayrıntıları ve gereksinimleri vardır ve çok avantajlıdır. Site Haritası oluşturulduktan sonra Google Arama Konsolu’nu kaydetmek için belirli bir formatta düzenlemeniz gerekir. Güçlü ve başarılı bir Site Haritası oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki en iyi site haritalama eklentilerine göz atın.

Google XML Site Maps

Google XML Site Haritaları eklentisi kuruluşundan bu yana 20 milyondan fazla indirme işlemi gerçekleştirmiştir. Bugün aktif kullanıcı sayısı 1 milyonu aşıyor. En popüler site haritalama eklentilerine ek olarak sektörde de lider. Google XML Site Haritaları ile site haritanızı hızlı ve kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz. Eklentinin arabirimi de kullanıcı için çok kolaydır.

Yoast SEO

Yoast SEO, WordPress kullanıcılarının temel eklentilerinden biridir. Bu eklentinin en büyük özelliği, içinde birçok avantaj sağlamasıdır. Örneğin, Yoast SEO ile çeşitli anahtar sözcük analizleri yapabilir ve metninizi kontrol edebilirsiniz. Optimizasyonunuz için kolayca seçim yapabilirsiniz. Ayrıca bir site haritası oluşturmanıza da olanak tanır. Yoast SEO’nın en popüler özelliği basit ve kullanışlı bir arayüze sahip olması. Bu nedenle her bilgisayar kullanıcısı görevlerini kolayca gerçekleştirebilir. Son olarak Yoast SEO’da 57’den fazla dil seçeneği bulunuyor.

Premium SEO Pack

Premium SEO Paketi, diğer site haritası eklentilerinden farklı bir noktada bulunur. Aklınıza gelen tüm SEO eklentileri tek başına kullanılabilir. Ancak adından da anlaşılacağı gibi, bu eklenti bir ücret karşılığında kullanılır. Premium SEO Paketi ortalama olarak yaklaşık 40 dolardır ve başlangıç seviyesindeki kullanıcılar bu paketi kolayca seçebilirler.

Günümüzde en popüler WordPress site haritalama eklentileri bu şekilde kullanılmaktadır. Listenin en üstünde yer alan Google XML Site Haritaları birçok yerde çalışır. Yoast SEO eklentisi de aralarından seçim yapabileceğiniz kullanışlı bir eklentidir. Ancak temelde, her eklenti aynı görevi gerçekleştirir. Bu nedenle, arayüzde basit ve kullanışlı bir eklenti seçmek mantıklı olur.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
5 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Berkan
Berkan
14 Ocak 2021 17:56

Çok güzel anlatım olmuş teşekkürler.

Enes Talha UÇAR
Enes Talha UÇAR
14 Ocak 2021 18:44

Ellerinize sağlık çok güzel olmuş içerik devamkee

Onur
Onur
23 Ocak 2021 21:32

Google XML Sitemaps’ci burada.

Çok basit ve yalın bir eklenti. Bana da zamanında SMF developer bir büyüğüm önermişti.

Başa dön tuşu