Yeşil yanar yanmaz hunharca kornaya basan yurdum insanı


Pek sevgili araba sahipleri, böyle bir eyleme neden başvuruyorsunuz? Böyle bir durumla çok fazla karşılaştım. Yani biri de demiyor ki “Hacı daha 0.000001 sn. oldu yanalı!” Bu durumu cidden anlamıyorum ve anlamayacağım da.

Kornaya basmasa önceki aracın gitmeyeceğine inanıyor sanırım. İşin daha tuhaf kısmı da sarı yandığında kornaların dat dat ötmesi. Kısa bir olay aktaracağım; arkadaşım yeşil yandıktan sonra geçmesine rağmen iki kırmızı ışığı da ihlal edip vuran adamı suçsuz bulmuşlardı. Nedeni ise arkadaşımın yan caddeden çıkması. Ya da caddemsi bişey. Yani yeşil yanar yanmaz o aq kornalarınıza basarsanız öndeki araçlara kaza yaptırma olasılığınız artar. İsteyen Youtube açıp yeşilde geçen araç kazalarına baksın. İnsanı çileden çıkarıyorsunuz.

Eğer denk gelirsem ve kişiye bunu neden yapıyorsun sorusunu yöneltme cesaretinde bulunabilirsem gidip soracağım. Benim arabam yok fakat ben de işe ya da gezmeye bisikletimle gidiyorum. Çoğu zaman ışıkta beklerim. Yanımda duran arabayla hareket ederim çünkü benim zırhım yok. Araçtakiler de çoğu zaman kurtuluyorlar. Zamanında kırmızı da bekliyorum diye birisi bana oç demişti. Kaçıp gitti zaten.

Bu yazıyı okuyan ve bu hareketi sergileyen araç sahibi varsa lütfen konu altına mantıklı bir yorum yapsın.

Başka şeyler oku  Nerede kalmıştık? Acemilik Bölüm 2

Beğendiniz mi? Paylaşın!

5 comments

5
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Konuya yapılan yorumlar
2 Yorumlara verilmiş cevaplar
0 Konuya abone olanlar
 
En çok tepki verilen yorum
Konudaki en iyi yorum
5 Yorumlayanlar
KuzgunSoloBroÇıplak YazarKuzgunMüfred Son yorum yapanlar
  Yazılara abonelik?  
en yeniler en eskiler en çok oylananlar
Ne istersin canısı?
Müfred
Yorumcu
Müfred

Ben de hiç anlamıyorum hiç sabır kalmadı herhalde.

Çıplak Yazar
Yorumcu
Çıplak Yazar

Dediğin basit bir olay aslında. Çünkü irdeleyecek olursan yaşadığımız toplumda böyle anlaşılması zor insan davranışları görmek hiçte zor değil. Ancak sonrasında (bazı şeylerinden bilincinde olan bireyler için söylüyorum bunu) insan kendine şunu soruyor: Sürekli böyle doğruyu söyleyerek, bir şeylerin yanlış olduğunu ya da düzeltilmesi gerektiğini savunarak elime ne geçiyor? Ya da bir şeyler iyi anlamda değiştirmeyi ne kadar başarabiliyorum? Cevap ise: çoğu zaman başaramıyorum olmuştur. Bu durumda ise içsel bir ikilem yaşıyor insan. Ya onlar gibi olmalı ve davranmalıyım, ya da bu yaşadığım toplumda sürekli böyle rahatsız olacağım. Seçim elbette bizim ama çoğu zaman bu seçimi yapmak yerine, bu seçimle… Devamı »

SoloBro
Yorumcu
SoloBro

Yeşili beklemiyorlar bile sarıda bammmm