Karalamalar

Yeşil yanar yanmaz hunharca kornaya basan yurdum insanı

Pek sevgili araba sahipleri, böyle bir eyleme neden başvuruyorsunuz? Böyle bir durumla çok fazla karşılaştım. Yani biri de demiyor ki “Hacı daha 0.000001 sn. oldu yanalı!” Bu durumu cidden anlamıyorum ve anlamayacağım da.

Kornaya basmasa önceki aracın gitmeyeceğine inanıyor sanırım. İşin daha tuhaf kısmı da sarı yandığında kornaların dat dat ötmesi. Kısa bir olay aktaracağım; arkadaşım yeşil yandıktan sonra geçmesine rağmen iki kırmızı ışığı da ihlal edip vuran adamı suçsuz bulmuşlardı. Nedeni ise arkadaşımın yan caddeden çıkması. Ya da caddemsi bişey. Yani yeşil yanar yanmaz o aq kornalarınıza basarsanız öndeki araçlara kaza yaptırma olasılığınız artar. İsteyen Youtube açıp yeşilde geçen araç kazalarına baksın. İnsanı çileden çıkarıyorsunuz.

Eğer denk gelirsem ve kişiye bunu neden yapıyorsun sorusunu yöneltme cesaretinde bulunabilirsem gidip soracağım. Benim arabam yok fakat ben de işe ya da gezmeye bisikletimle gidiyorum. Çoğu zaman ışıkta beklerim. Yanımda duran arabayla hareket ederim çünkü benim zırhım yok. Araçtakiler de çoğu zaman kurtuluyorlar. Zamanında kırmızı da bekliyorum diye birisi bana oç demişti. Kaçıp gitti zaten.

Bu yazıyı okuyan ve bu hareketi sergileyen araç sahibi varsa lütfen konu altına mantıklı bir yorum yapsın.

Daha Fazla Göster

Kuzgun

Bilim, uzay, teknoloji, fantastik şeyler, kitaplar, filmler, diziler, ilginç şeyler üzerine kurulu hayatımın bir bölümünü okuyabileceğiniz blog sayfasıdır.

İlgili Makaleler

7 Yorum

 1. Dediğin basit bir olay aslında. Çünkü irdeleyecek olursan yaşadığımız toplumda böyle anlaşılması zor insan davranışları görmek hiçte zor değil. Ancak sonrasında (bazı şeylerinden bilincinde olan bireyler için söylüyorum bunu) insan kendine şunu soruyor:
  Sürekli böyle doğruyu söyleyerek, bir şeylerin yanlış olduğunu ya da düzeltilmesi gerektiğini savunarak elime ne geçiyor? Ya da bir şeyler iyi anlamda değiştirmeyi ne kadar başarabiliyorum?
  Cevap ise: çoğu zaman başaramıyorum olmuştur.

  Bu durumda ise içsel bir ikilem yaşıyor insan. Ya onlar gibi olmalı ve davranmalıyım, ya da bu yaşadığım toplumda sürekli böyle rahatsız olacağım.

  Seçim elbette bizim ama çoğu zaman bu seçimi yapmak yerine, bu seçimle hiçbir çözüme ulaşamadan yaşamak zorunda kalıyoruz.

 2. Sarıda bam olayı cepte.

  Bir hafta önce ise kırmızı ışığa uyarak (trafiği riske atmadan) yavaşça durduğum ve ışıkta beklediğim için araba kullanmayı bilmemekle suçlandım.

  Arkadan gelen beyefendi amele bey duramıyormuş da vursa ne olurmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Blogtan çok kazanamıyorum zaten. Reklamlara boğulmuş bir blog değil burası.