Düşünceler · 24 Eylül 2018 7

Yeşil yanar yanmaz hunharca kornaya basan yurdum insanı

Pek sevgili araba sahipleri, böyle bir eyleme neden başvuruyorsunuz? Böyle bir durumla çok fazla karşılaştım. Yani biri de demiyor ki “Hacı daha 0.000001 sn. oldu yanalı!” Bu durumu cidden anlamıyorum ve anlamayacağım da.

Kornaya basmasa önceki aracın gitmeyeceğine inanıyor sanırım. İşin daha tuhaf kısmı da sarı yandığında kornaların dat dat ötmesi. Kısa bir olay aktaracağım; arkadaşım yeşil yandıktan sonra geçmesine rağmen iki kırmızı ışığı da ihlal edip vuran adamı suçsuz bulmuşlardı. Nedeni ise arkadaşımın yan caddeden çıkması. Ya da caddemsi bişey. Yani yeşil yanar yanmaz o aq kornalarınıza basarsanız öndeki araçlara kaza yaptırma olasılığınız artar. İsteyen Youtube açıp yeşilde geçen araç kazalarına baksın. İnsanı çileden çıkarıyorsunuz.

Eğer denk gelirsem ve kişiye bunu neden yapıyorsun sorusunu yöneltme cesaretinde bulunabilirsem gidip soracağım. Benim arabam yok fakat ben de işe ya da gezmeye bisikletimle gidiyorum. Çoğu zaman ışıkta beklerim. Yanımda duran arabayla hareket ederim çünkü benim zırhım yok. Araçtakiler de çoğu zaman kurtuluyorlar. Zamanında kırmızı da bekliyorum diye birisi bana oç demişti. Kaçıp gitti zaten.

Bu yazıyı okuyan ve bu hareketi sergileyen araç sahibi varsa lütfen konu altına mantıklı bir yorum yapsın.